Prezes Ibizy: Starcie z Barceloną w Pucharze Króla jest dla nas nagrodą

Radek Koc

22 stycznia 2020, 16:30

Marca

4 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes UD Ibizy Amadeo Salvo wypowiedział się przed wieczornym pojedynkiem z Barceloną i przyznał, że pokonanie aktualnego mistrza Hiszpanii będzie niesamowicie trudnym zadaniem. 

- Kiedy wpada się w Pucharze Króla na Barcelonę, można mówić o tym w kategoriach nagrody. Mieliśmy szczęście, że wpadliśmy na ten klub. Obecny format rozgrywek pozwala otrzymywać takie prezenty. Wcześniej było o to trudniej. W zeszłym sezonie na tym etapie turnieju było już niewiele zespołów z Segunda B. Ten format jest bardziej otwarty. 

- Nowy format zmienia wszystko. Nie znam żadnej drużyny, która nie wychodziłaby na boisko po zwycięstwo. Oczywiście nasze szanse w starciu z Barceloną są niewielkie, ale w tym formacie wszystko jest możliwe. Jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do gry na sztucznej nawierzchni. Nasze boisko jest duże. Ma takie same rozmiary jak Camp Nou. Piłkarze Barcelony będą mogli grać na takiej przestrzeni, do jakiej już się przyzwyczaili. Jednak moi zawodnicy z całą pewnością postarają się wygrać ten mecz. Zdaję sobie jednak sprawę, że będzie to bardzo trudne do osiągnięcia. 

- Sprzedaliśmy wszystkie wejściówki na ten mecz. Pojemność naszego obiektu wynosi 4100 miejsc. Zwiększyliśmy ją do 6500 miejsc i wszystko zostało wyprzedane. Nie zostało nic. 

- Znam prezydenta Barcelony i niektórych włodarzy tego klubu. Barcelona przysłała do nas swoją delegację, aby sprawdzić stan bezpieczeństwa, nasz stadion i hotele. Mają normalne potrzeby i postaramy się im pomóc. Nasz obiekt nie jest czymś normalnym dla Barcelony, szatnie też nie, ale wszystko będzie w doskonałych warunkach. Przygotujemy oficjalny posiłek i wszystko będzie na swoim miejscu. Barcelona to wzorowy klub. My również. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajna sprawa dla takiego klubu zagrać z kimś z topu. No i dla kibiców rzecz jasna.

Wygląda jak jakiś mafioso xD