Pierwszy trening pod wodzą Quique Setiena w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

14 stycznia 2020, 13:00

Sport

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona dziś o 11:00 odbyła pierwszy trening pod wodzą nowego trenera Quique Setiena.

61-latek przed rozpoczęciem zajęć przeprowadził rozmowę z zawodnikami, podczas której wytłumaczył podstawowe punkty swojej koncepcji. Szkoleniowca Blaugrany czeka intensywny dzień, ponieważ ma przed sobą oficjalne podpisanie kontraktu z Barceloną, sesję zdjęciową oraz konferencję prasową. Ponadto na 18:00 jest zaplanowany drugi trening.

Dobrą wiadomością jest to, że w części zajęć z drużyną pracował dziś Arthur. Z kolei Jean-Clair Todibo nie ćwiczył z zespołem za zgodą klubu, ponieważ ma udać się na wypożyczenie. W treningu wzięli za to udział piłkarze rezerw: Iñaki Peña, Ronald Araujo, Riqui Puig, Carles Pérez i Ansu Fati.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Arthur dowiedział się ,że Valdek odszedł i od razu wyzdrowiał :D

Mam nadzieję że setien zablokuje wypożyczenie Todibo i w końcu wprowadzi go do zespołu.

Setien ma idealną sytuację do trenowania, Arthur wkrótce ruszy pełną parą, zimą i latem duże transfery, niech tylko swoją filozofię wprowadzi i będzie naprawdę dobrze.

Najlepszy transfer ostatnimi czasy

Puig zadowolony :)
konto usunięte

Co bym powiedział na jego miejscu: "Nie obiecam wam trofeów, zaszczytów i nagród indywidualnych... Moge za to obiecać Wam, że będziecie cieszyć grą w piłkę kibiców i samych siebie"

Ktoś wie ile treningów było przeprowadzanych dziennie za kadencji Pepa, Luisa i Valverde? Coś mi świta, że u Pepa były 2 treningi.

Oby w sobotę był debiut Puiga :)

Fajnie jak by wrócił z wyporzyczenia coutinho i nowy trener dobrze wprowadził by go w drużynę bo valdek nie miał żadnego pomysłu na cou

Przynajmniej nie grozi mu osiwienie na tej posadzie.Tak poważnie to właśnie przeprowadziliśmy eksperyment na żywym organizmie, jestem bardzo ciekawy jakie będą skutki...

Taki dziadziuś, oby go stara gwardia nie zajechała.

Jeszcze Abel Ruiz i Collado powinni trenować w 1druzynie w obliczu braków kadrowych

Przed tym sezonem pisałem na tych łamach, że skoro nie zmienili trenera przed to trzeba będzie to zrobić w trakcie. Potem , a nawet ostatnio byłem zdania żeby już dojechać do końca i wziąć Ronalda. Stało się jak wiemy. To się może udać jeśli Messi i inni wodzowie z szatni nie będą sabotowac decyzji trenera co do pracy, ciężkiej pracy w tym fizycznej na treningach oraz dyscypliny jak to był za czasów Guardioli i Luisa Enrique. Bo Messi aniołkiem nie jest!

Ja bym tylko chciał aby nowy trener miał wpływ na transfery do i z klubu. Pozbyć się zawodników, którzy nie rokują i są past prime oraz dać się ogrywać młodym. Tyle i aż tyle....

Szkoda, że Alena odszedł bo była by szansa przy Setienie pograć. Z drugiej strony nabierze trochę ogrania i wróci za pół roku. Odejdzie Rakitić, pewnie Vidal i zwolni się miejsce dla Alenii i Puiga.

No to jazda Panie Setien, powodzenia! już nie mogę się doczekać meczu!

Takie zdjęcie z Puigiem chciałbym widzisz jak najczęściej wykonywane przy linii bocznej tuż przed wprowadzaniem go na boisko :)

Super zdjecie.... Mam nadzieję ze da szanse młodym i rakieta bedzie na lawie

Ciekawe czy zmieni ustawienie jego Betis przeważnie grał 3-4-1-2 co było by bardzo ofensywne, tylko czy nasze stopery umieli by grać 3 z tylu.

W treningu 1 drużyny wzięli udział Pena, Araujo i spółka. Oby to było to na co liczyłem po tym trenerze i będą dostawać dużo minut na boisku.

Oby wykorzystał potencjał naszej młodzieży lepiej niż wyklęty "V". Najwyższy już czas żeby młodzi przejmowali pałeczkę od starych

Ten Puig to moglby zaczac jesc i jakies pompki robic :)

Witamy na pokładzie!

Przy zmianie trenera to nie wiem czy wypożyczenie Todibo to dobry pomysł, bo myślę że Setien na pewno dałby mu więcej minut niż Valverde aczkolwiek w schalke może pograć jeszcze więcej

Widać że ma zaufanie do nowego klubu. Poprowadził trening przed podpisaniem kontraktu.