Leo Messi strzelił w lidze więcej goli niż cała drużyna Espanyolu

Łukasz Lewtak

4 stycznia 2020, 18:00

Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

W swoim pierwszym meczu w 2020 roku FC Barcelona zmierzy się w wyjazdowych derbach z czerwoną latarnią LaLigi Espanyolem. Ostatnia pozycja Papużek w ligowej tabeli nie może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że sam Leo Messi strzelił w tym sezonie więcej goli niż cały zespół Los Pericos.

Genialny Argentyńczyk prowadzi w klasyfikacji pichichi z 13 bramkami na koncie, tymczasem cała drużyna Espanyolu strzeliła w obecnym sezonie ligowym tylko 12 goli. Dodatkowo Los Pericos nie mają żadnego piłkarza, który wziąłby na siebie większą odpowiedzialność za trafianie do siatki przeciwników.

W tym sezonie bramki dla Espanyolu zdobywało bowiem aż ośmiu różnych zawodników. Co ciekawe, jedynymi graczami, którzy w obecnej kampanii strzelili dla Papużek dwa gole, są Bernardo, Marc Roca i Darder, czyli zawodnicy niewystępujący na szpicy.

Dziś Leo Messi może jeszcze powiększyć swoją przewagę nad Espanyolem pod względem zdobytych bramek, ponieważ w dotychczasowych 25 meczach z Los Pericos Argentyńczyk trafił do siatki aż 22 razy. Warto podkreślić, że w ostatnich 14 starciach derbowych crack z Rosario strzelił aż 19 goli. W poprzednim sezonie zdobył po dwie bramki w obu meczach ligowych z Espanyolem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powiedzmy otwarcie, Espanyol się rozsypał po poprzednich rozgrywkach. Tym większy szacunek dla nich za Ligę Europy, aczkolwiek jeżeli spadną do Segunda to płakał po nich nie będę ;)

I oby taki stan rzeczy utrzymał się do ostatniej kolejki. Mam nadzieję, że Papugi spadną z LL.