Piłkarze Barçy wrócili do pracy po przerwie świątecznej

Łukasz Lewtak

29 grudnia 2019, 19:30

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Większość piłkarzy pierwszej drużyny FC Barcelony wróciła dziś wieczorem do treningów w Ciutat Esportiva po tygodniowej przerwie świątecznej.

W lekkiej sesji treningowej, która rozpoczęła się dziś o 18:00, wzięli udział wszyscy zawodnicy pierwszego zespoły oprócz Leo Messiego, Arturo Vidala, Neto, Luisa Suáreza, Sergiego Roberto, Moussy Wagué oraz kontuzjowanych Arthura i Ousmane'a Dembélé. Ernesto Valverde zaprosił na zajęcia Peñę i Carlesa Péreza.

Pierwsi czterej wymienieni piłkarze z Ameryki Południowej otrzymali od klubu pozwolenie na późniejszy powrót. Dołączą oni do zespołu 2 stycznia. Sergi Roberto za zgodą klubu nie wziął udziału w dzisiejszym treningu, ponieważ jest w żałobie po śmierci mamy. Natomiast Moussa Wagué ma zapalenie spojówek i nie wiadomo, ile dokładnie będzie pauzował. 

Ansu Fati, który nie wziął udziału w ostatnim meczu z Deportivo Alavés z powodu kontuzji biodra, odbył część dzisiejszego treningu z grupą. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie do dyspozycji Ernesto Valverde na derby z Espanyolem w sobotę 4 stycznia.

Jutro piłkarze FC Barcelony na poważnie zabiorą się za przygotowania do sobotnich derbów, ponieważ będą trenować dwa razy - o 11:00 i 18:00. We wtorek odbędą jeden trening o 10:00, w środę będą mieli wolne, a do zajęć wrócą w czwartek o 17:00. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale mają fajnie nowy rok wolny, kasy jak lodu na arktyce, nie dziwie się że rakiticc chce zostac ma tu jak w niebie