Josep Maria Bartomeu: El Clásico nie zostanie ponownie przełożone

Julia Cicha

12 grudnia 2019, 17:37

Sport, MD, AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu wygłosił swoje tradycyjne bożonarodzeniowe przemówienie podczas kolacji z przedstawicielami mediów. Prezydent Barcelony pogratulował Jorge Valdano otrzymania nagrody Vázquez Montalban dla najlepszego dziennikarza sportowego oraz dodał, że 2019 rok zostanie zapamiętany w klubie z wielu powodów.

− Jesteśmy przekonani, że nasz model formacji sportowej i ludzkiej wciąż jest aktualny. Jest najważniejszym filarem naszej historii i wyznaczy przyszłość klubu. Jesteśmy z tego dumni.

− Messi powinien mieć nawet więcej niż sześć Złotych Piłek. Jestem pewny, że zdobędzie jeszcze kolejne. Leo walczy i pracuje, by klub był lepszy i osiągał sukcesy. Przejął pałeczkę po Ronaldinho i od 2004 roku nie przestajemy wygrywać i wygrywać. Mamy więcej tytułów niż jakikolwiek inny klub. W każdym z tych 34 trofeów udział miał Leo.

− El Clásico? Chcemy, by Barcelona wygrała w otoczeniu dopingu kibiców. Razem sprawimy, że będzie to święto sportu i patriotyzmu. Będzie spokojnie, mecz się odbędzie. Nie zostanie znów przełożony. Za jego rozegranie jesteśmy wszyscy odpowiedzialni. Na Camp Nou panuje wolność słowa. To trudny moment, ale wszystko jest kompatybilne z piłką nożną, dopóki jest pokojowe. Barça przygotowuje się normalnie. Kibice powinni przyjść na stadion normalnie – z przyjaciółmi, z rodziną. Niech wygra sport.

− Naszym celem jest pozostanie na pozycji lidera w świecie sportu. To był wyjątkowy rok, świętowaliśmy 120. urodziny klubu oraz 40. urodziny La Masii i 25. Fundacji. To również dziesiąta rocznica sekstetu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajne zdjęcie, Bartek już wie :D