Agent Ousmane'a Dembélé oczyszczony z zarzutów

Łukasz Lewtak

7 grudnia 2019, 18:10

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Agent Ousmane'a Dembélé Moussa Sissoko nadal będzie mógł wykonywać swój zawód po tym, jak został oczyszczony z zarzutu nielegalnej działalności podczas przeprowadzania transferu francuskiego skrzydłowego do Borussii Dortmund.

Moussa Sissoko może spać spokojnie. Agent Ousmane'a Dembélé został oczyszczony z zarzutów dotyczących domniemanego nielegalnego działania przy transferze francuskiego skrzydłowego z Rennes do Borussii Dortmund w 2016 roku. Dzięki temu Moussa Sissoko będzie mógł zachować licencję Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

Postępowanie nie zakończyło się wyciągnięciem żadnych konsekwencji wobec agenta, który uniknie procesu w sprawie domniemanego nielegalnego wykonywania swojego zawodu w trakcie przeprowadzania transferu Ousmane'a Dembélé do Borussii Dortmund w 2016 roku. Jak poinformował prokurator z Rennes Philippe Astruc, "sprawa została umorzona z powodu braku dowodów".

Postępowanie rozpoczęło się w maju 2017 roku po informacji ze strony prezesa Francuskiej Federacji Piłkarskiej (FFF). Zostało również złożone doniesienie na policję w Rennes. W tym momencie Ousmane Dembélé występował w barwach Borussii Dortmund. Niedługo potem, w lecie 2017 roku, zawodnik przeszedł do FC Barcelony.

FFF oskarżyła Moussę Sissoko o to, że nie nie miał licencji agenta piłkarskiego we Francji. Według L'Equipe Sissoko jest zarejestrowany jako pośrednik w Anglii i ma umowy z różnymi klubami, między innymi z Borussią Dortmund.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oglądam sobie derby Manchesteru i tak mysle że Rashrord na lewej stronie to byloby coś