• Antoine Griezmann 7'
  • Lionel Messi 17', 41', 83'
  • Luis Suárez 43'
  • 35', 64' Ante Budimir

FC Barcelona pewnie wygrała z Mallorcą 5:2 w spotkaniu 16. kolejki Primera División. Gospodarze tym zwycięstwem utrzymali się na fotelu lidera LaLigi.

Kibice przed telewizorami mogli tuż przed rozpoczęciem meczu nacieszyć się kolejną Złotą Piłką Leo Messiego. 6OAT w towarzystwie małżonki oraz synów zaprezentował trofeum publiczności. Po pierwszym gwizdku sędziego nie było już jednak czasu na rozpamiętywanie sukcesów najlepszego piłkarza w historii futbolu. Gospodarze mocno ruszyli do ataku i efekt ich pracy mogliśmy obejrzeć już w 7. minucie, kiedy Griezmann przeprowadził indywidualny rajd z piłką i błyskotliwą podcinką dał Barcelonie prowadzenie. Goście próbowali przeciwstawić się naporowi rywala, ale słabo wyglądała u nich organizacja gry w środku pola, nie wspominając o defensywie. Głównie z tego też względu już dziesięć minut później do futbolówki dopadł Messi, po czym popisał się kapitalnym strzałem z dystansu po długim rogu, nie dając Reinie żadnych szans na skuteczną interwencję.

W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Barcelona bezsprzecznie dominowała, a Mallorca ograniczała się do pojedynczych wypadów, które nie znajdowały skutecznego zakończenia. Zaskoczenie przyszło jednak w 35. minucie, kiedy to Salva Sevilla podał prostopadle do Budimira, a ten zdecydował się na oddanie strzału. Piłka po dziwnym rykoszecie od ofiarnie interweniującego Lengleta znalazła drogę prosto do okienka bramki ter Stegena, nie dając mu żadnych szans na skuteczną interwencję. Konsternacja wśród culés, bo gospodarze byli do tej pory drużyną znacznie lepszą i wynik 2:1 wydawał się bardzo niesprawiedliwy.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Już pięć minut później zabójczy duet Messi-Suárez rozwiał wszelkie wątpliwości co do wyniku. Najpierw Argentyńczyk ponownie uderzył skutecznie po długim słupku, a już dwie minuty później El Pistolero w absolutnie fenomenalny sposób pokonał Reinę strzałem piętą. Ta bramka spokojnie może kandydować do roli gola sezonu w LaLidze. Istny majstersztyk, dobitnie uwidaczniający klasę i wyjątkowość Urugwajczyka. Do przerwy nic się nie zmieniło i na tablicy widniał wynik 4:1.

W drugiej części meczu tempo znacząco spadło, ale nie przełożyło się to na ograniczenie liczby okazji strzeleckich. Wręcz przeciwnie. Kolejne okazje mieli Suárez i Messi, ale ich próby nie były skuteczne. Zamiast tego do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić goście, którym na znacznie więcej pozwalała druga linia Katalończyków. Efekty tego mogliśmy zobaczyć w 64. minucie, kiedy to po raz drugi w meczu „ukąsił” Budimir. Gámez zbyt łatwo dośrodkował, a w polu karnym zabrakło odpowiedniego krycia. Dodatkowo swój błąd dorzucił Marc-André ter Stegen, który wyszedł z bramki i minął się z futbolówką. Wszystko zamknął zaś Ante strzałem głową.

Mimo wszystko był to tylko łabędzi śpiew Balearczyków. Barcelona w dalszym ciągu dominowała, stwarzała sobie sytuacje, ale brakowało skuteczności. Okazje zmarnowali Griezmann oraz Sergi Roberto. Wreszcie w 83. minucie świetną zasłonę wykonał Suárez, wyłożył piłkę Messiemu, zaś La Pulga w perfekcyjny sposób wykończył całą akcję, kompletując hat-trick. Na to goście nie znaleźli już odpowiedzi i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Barcelona wygrała pewnie i efektownie, choć można czuć pewien niedosyt wynikający ze straconych goli oraz z ogromnej liczby zmarnowanych okazji. Wszak na bramkę Reiny oddano aż 17 celnych strzałów, więc paradoksalnie pięć goli nie jest zbyt dobrym wynikiem. Mimo wszystko cieszą trzy punkty i utrzymanie się na pozycji lidera LaLigi.

FC BarcelonaTer Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Junior Firpo, Busquets, Rakitić, De Jong, Messi, Suárez, Griezmann.

RCD Mallorca: Reina, Sastre, Gámez, Valjent, Raíllo, Baba, Febas, Salva Sevilla, Dani Rodríguez, Takefusa Kubo, Budimir.

Heh poniosło troszkę tego co pisał to... Najlepszego???

Niedosyt jest zawsze po dobrych meczach Barcy. Z szacunku dla rywala mogliby wygrać 6-8:0.

Mast więcej Asyst ma niż Zieliński :)))) nadzieja polskiej piłki hłe hłe hłe

Gdzie można obejrzeć dzisiaj ten mecz??

Warto podkreślić dobrze grających Griezmanna i De Jonga.

Często na Camp Nou w tym sezonie pada wynik 5-2 więc nie wiem w czym problem ;)

Gra De Jonga w tym meczu... poezja

Któraś z gazet napisała że Bartek zwolni Valverde jeśli Barca nie wygra w tym sezonie CL , ma tylko taki warunek by zostać. Gra pozostawia wiele do życzenia no ale CL jest bardzo możliwe , Juve Bayern City Atletico bez szalu na tą chwile, pozostaje PSG które na atak kosmiczny , Liverpol który też stać na wygrana, noi Real który jak zwykle w tych rozgrywkach wchodzi na wyższy poziom niż prezentuje w lidze , Więcej chętnych nie widzę to tego trofeum przynajmniej na tą chwilę. Co do wczorajszego meczu Messi to chyba jest z innej Galaktyki , Suarez powinien strzelić przynajmniej 2 gole chociaż Piętka kosmos też , De Jong pięknie wreszcie jakieś życie po Iniescie, nawet Busi coś tam głową probowal, Mats ładnie zgasił strzał jedną ręką :) niby stracone 2 gole ale tym bym się nie przejmował bo prowadząc tak wysoko po co tracić siły i pilnować na zero z tyłu , jeszcze nawet rok się nie skończył gdzie tam to Maja , lepiej wypruwać flaki kwiecień Maj , niż Listopad Grudzień by na finiszu sezonu być bez gazu .

Rywal dosc słaby i straciliśmy 2 bramki ale niezależnie od tego sa powody do umiarkowanego zadowolenia. Gra długimi fragmentami wyglądała dobrze, wreszcie zdominowaliśmy przeciwnika dosc często zakładając udany pressing, tak iż wyspiarze gubili sie i tracili piłki. Było sporo akcji na dobrej prędkości, z dobrym rozegraniem i finezja. Dobry mecz.

Warto podkreslic udzial Frenkiego w golu Suareza, pięknie przeprowadzona akcja, duzo dynamizmu z jego stronu. Z meczu na mecz Frenkie bardziej przypomina Inieste niz Busquetsa, kapitalny zawodnik.

ale ta brama z piiętki ...coś pięknego;)

Jakbt wygrali 10:2 też byście narzekali, że jest do du.. bo stracili 2 gole xD

W spotkaniu z Mallorca znów zabrakło koncentracji przez pełne 90 min, zwycięstwo cieszy, gra momentami również, akcja bramkowa Suareza palce lizać stara dobra Barca wyszła w tej akcji, ale kluczem żeby donieść sukces w tym sezonie będzie zachowanie koncentracji przez 90 min,Barca nie może tracić w tak łatwy sposób bramek z drużynami pokroju Mallorci, żeby później nie było powtórki z Romy czy Liverpoolu, np taki Liverpool grając w PL od pierwszej do ostatniej minuty nie ważne z kim grają czy z dołem tabeli czy np z City muszą utrzymac wysokie tempo i zaangażowanie, patrząc teraz na Liverpool i Barce myślę że znów byśmy odpadli po dwumeczu niestety, brak koncentracji przez całe spotkanie wychodzi później w meczach z taki Liverpoolem

Majorka to żadna potęga a mimo wszystko 2 gole wsadziła. Barca na dzień dzisiejszy to najgorsza barca od czasow Pepa. Nie mamy szans na mistrza kraju a tym bardziej w LM. Najbliższe mecze pokażą naszą siłę. A po nowym roku jak zwykle forma jeszcze bardziej do dołu.

Jak ja nie chcę dnia, w którym Messi skończy karierę... :*(

Lekko,łatwo i przyjemnie...Barca lubi takich rywali, którzy nie stosują pressingu,boją się podjąć walkę, mają dziurawą obronę i są kompletnie zdezorganizowani.A jednak Mallorca zdołała strzelić 2 gole na Camp Nou...
Fajnie, że Erni pomyślał, żeby zdjąć w końcu De Jonga, szkoda natomiast, że tak późno. Żeby nie było pod koniec sezonu, jak z Ivanem,który zagrał dziś niezłą pierwszą połowę, że chłopak jest zajechany,bo gra wszystko od gwizdka do gwizdka.A to nie jest piłkarz, który się tylko przechadza po boisku (żadnych aluzji), a który haruje przez okrągłe 90 minut.
Pisałem już kiedyś, że Ter Stegen przypomina mi trochę Bartheza. Francuz miewał genialne interwencje, ale potrafił też puścić szmatę, czy podjąć głupią decyzję. Marc ma natomiast jeden feler, nad którym powinien popracować.To wyjścia do dośrodkowań.Jest świetny na lini, ale na przedpolu Jasper bronił lepiej.To moje zdanie.W każdym razie ten pierwszy gol idzie w większości na konto Ter Stegena.
Oczywiście cieszy mnie gol Griezmanna,który zbiera niemal same negatywne opinie po każdym spotkaniu, ale jego zaangażowanie,chęć poprawy swojej gry z każdym meczem są niezmienne. Wierzę w to, że ma mocniejszy charakter od Cou i nie wymięknie tak łatwo.Bramki Leo i Suareza to oczywiście dzieła sztuki.

Ten mecz to taki typowy dzień w biurze dla piłkarzy Barcelony . Trochę pograli kombinacyjnie żeby się przypodobać , trochę się oszczędzali , nawet poszli 2 razy zalać se herbatę za co płacili stratami bramek , strasznie słabo ta Majorka się zaprezentowała , jedyny ich piłkarz który pokazał jakość to Kubo reszta to po prostu przeciętni zawodnicy . Nie ma co żadnych wniosków wyciągać po tym meczu , na uwagę zasługuje kapitalna bramka Suareza , można mu zarzucić brak szybkości , brak dryblingu , brak techniki w niektórych momentach ale bramy piękne to on umie strzelać , jednak z najładniejszych jego bramek dla Barcelony po prostu ARCYDZIEŁO !!!

De Jong chyba zaraz po Messim najlepszy. To już się staje normą ostatnio. Busquets w końcu jakiś niezły mecz, szkoda tylko, że jak nie gramy z ogórkami tylko z kimś wybieganym to on nie nadąża. Rakitic statycznie, bez polotu, spowalniał akcję, jak to z resztą robi od 3 sezonów. Boję się, ze znowu zacznie grac ciągle w pierwszym składzie i będzie powtórka z 2 poprzednich sezonów.

Czytam że daje kibicowska brać niezadowolona! Zespół się wybudza. Idzie forma!

Co Messi dzisiaj robił to kosmos, po pierwszej bramce łezka uroniona

Oglądałem ten mecz do 45 minuty i kompletnie się nudziłem

Do 35 minuty goście robili wszystko by na końcu był wynik 10:0, a Barcelona pozwoliła strzelić sobie bramkę na 2:1. Zdziwieni goście położyli się na boisku i do przerwy było 4:1.

Piłka nożna ma to do siebie że jest ciekawa jeśli grają drużyny o porównywalnych umiejętnościach lub chęci do gry. Jeżeli jedna z nich NIC NIE POTRAFI lub NIC NIE CHCE to taki mecz jest po prostu nudny.

Co było dalej nie mi komentować bo tego nie wdziałem, ale mam pytanie - czy to goście zaczęli tak genialnie grać czy Barcelona tak spuściła z tonu że druga połowa skończyła się remisem???

Messi uczcił złota piłkę hat trickiem czyli jak to na króla przystało.

Ale chciałbym zobaczyć w takim meczu Puiga, pomoc razem z de jongiem I vidalem(zdrowy arthurem) co do meczu... Jak bedzie lepszy zespół to cienki to widzě

Obrona gra padake. Z lepszym rywalem będą kłopoty

Dzisiaj Barca zagrała to do czego nas kiedyś przyzwyczaiła. Różnica polegała na tym że odpuścili przy 4:1. Kiedyś byśmy ich wgnietli do 7 przynajmniej.

Ten mecz niczego nie pokazał moim zdaniem. Zagraliśmy na tyle na ile pozwolił rywal tak myślę . Teraz mecz z Interem zweryfikuje czy mam rację czy się mylę

Eeee nie przesadzajmy z tym niedosytem. Fakt, ze gdyby Suarez byl skuteczniejszy to byloby 10-2 ale dla mnie to byla prawdziwa pilkarska uczta. Wszyscy zmieniali pozycje i nie marnowali czasu na pierdyliard podan do tylu.
Bardzo podobala mi sie zmiana Aleni. Gosc swietnie bral udzial w plynnym wyprowadzaniu pilki z walsnej polowy pod pole przeciwnika, walczyl i widac bylo w jego poczynaniach pewnosc, co dziwi u gracza, ktory mial wiecej rdzy na sobie niz 4 letnia Mazda.

Pique po tym meczu ława się należy.

wszystko super, pięknie, ładnie , ale jak przyjdzie co do czego, to wyjdą na LM i przewalą zanim się zacznie prawdziwe granie i będziemy znów się jarać grą w pucharze króla, pewna wygraną w lidze i żalić się że potencjał Messiego kolejny rok z rzędu stracony - wg mnie dzieje się najgorsze co może się dziać, bo znów coś tam ugramy, znów jest pięknie i znów zapominamy że EV to parodia trenera i zostaniemy z nim na kolejny sezon. Sorry ale nie widzę żadnej poprawy - a wszystko zależy czy Messi będzie zdrowy czy nie - jak złapie kontuzje na kóńcówkę, to jesteśmy utopieni :((((( ...znowu

Czy mogę jakoś zobaczyć cały mecz? Jeśli tak to gdzie?

Czemu nie podajecie zmian i strzelcow bramek na stronie z wynikiem meczu? to jedyna strona ktora tego nie ma.

Roberto na którego sam narzekałem, bo ostanie czasy, długie czasy był cieniem zawodnika, od 2 meczy pokazuje że wrócił na jeden właściwy poziom który powinno się prezentować w Barca, brawo. El Pistolero mistrzu, o Leo nic nie mówię bo co można powiedzieć więcej. Busi brawo, profesor wraca i pokazuje czemu trzeba na niego stawiać.

Zachowanie naszej obrony to groza. Roberto na PO również moim zdaniem średnio sie nadaje. Miliony sytuacji, albo źle podania, albo źle wybory. Widać, że urodzonym PO nie jest. Dziwi w takim meczu brak minut dla Waque.

Dobry tytuł. Niedosyt jest bo: mogliśmy wygrać dużo wyżej, drużyna totalnie zdominowana oddaje raptem 3 strzały i tracimy 2 gole.
Ogólnie mecz bardzo dobry, 1 połowa świetna, 2 dobra, niestety szwankowała skuteczność.