AS: Ousmane Dembélé rozpoczął już leczenie w Katarze

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 14:45

AS

30 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Ousmane Dembélé rozpoczął już proces rehabilitacji po odniesieniu kontuzji mięśnia dwugłowego uda
  • Jak podaje AS, Francuz w poniedziałek wyjechał do katarskiego Doha, gdzie przejdzie pierwszą fazę leczenia
  • W szpitalu, do którego udał się 22-latek, rok temu przebywał Samuel Umtiti

Dembélé w najbliższym czasie będzie pracował nad powrotem do zdrowia w Katarze. Jest to spowodowane tym, że w stolicy tego kraju w Doha znajduje się jedno z najbardziej znanych centrów medycznych specjalizujących się w traumatologii sportowej: szpital Aspetar. Skorzystanie z tego ośrodka doradził Dembélé jego rodak Samuel Umtiti, który rok temu również przebywał w tej placówce przez około trzy tygodnie w związku z problemami z kolanem.

Jak donosi AS, Dembélé ma zostać w Katarze przed podobny okres, aby rozpocząć rehabilitację, która ma potrwać do końca lutego. Barcelona informowała, że Francuz może wrócić do gry za około dziesięć tygodni, ale według madryckiego dziennika absencja może być nawet dłuższa, ponieważ skrzydłowy ma problem nie tylko z mięśniem, ale i ścięgnem.

Zdaniem ASa decyzja Dembélé o wyjeździe do Kataru została uzgodniona z Barceloną i ma pomóc piłkarzowi w "zresetowaniu się" po mentalnym ciosie związanym z kolejnym urazem. Dziewiąta już kontuzja 22-latka od przybycia na Camp Nou wpłynęła na niego najmocniej pod względem emocjonalnym. Dziennik podaje, że Francuz był zdruzgotany i zalewał się łzami. Dembélé od pewnego czasu przestrzegał zaleceń klubu i prowadził bardziej uporządkowany styl życia, a mimo to nie uniknął kolejnego urazu.

Jak informuje AS, Dembélé chce wrócić do Barcelony przed świętami Bożego Narodzenia, a prawdopodobnie już na El Clásico 18 grudnia. Następnie ma kontynuować rehabilitację w Ciutat Esportiva. Termin ewentualnego powrotu do gry może wyznaczyć tylko jego stan zdrowia. Piłkarz nie będzie ryzykować i wróci dopiero wtedy, gdy będzie czuł się w pełni wyleczony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Komar jest za chudy!!!

Katar - szejk - PSG... Ja tu czuję wymianę za Mbappe ???? Dobrze, że za marzenia nie karają, dostałbym wielokrotne dożywocie ????

Wyleczyć, dobrze zapakować, sprzedać i zapomnieć jak najszybciej.

Oby wpadł w oko właścicielowi PSG

Szaman odprawi nad nim takie modły ze jak zatańczy z piłka w Barcelonie to az deszcz sprowadzi ;)

Najlepiej niech zrobią tak jak z Kawhi Leonardem w NBA, niech się wyleczy i przez jakiś czas odpocznie na dłużej od piłki, bo zbyt szybkie powroty są bez sensu i nigdy w ten sposób nie złapie formy. Poza tym źle to wpływa na jego psychikę. Może to co napiszę jest głupie ale przez wiele lat męczyłem się z pryszczami. Chodziłem od jednego dermatologa do drugiego, próbowałem różnych diet bez glutenu, nabiału, jadłem prawie same ryby i warzywa a i tak nic nie pomogło. Na koniec rzuciłem dietę i zacząłem mieć na to wywalone. Od ponad 5 lat nie miałem chyba nawet jednego syfa. Nie mówię że z Dembele jest podobnie ale kolejne kontuzje na pewno nie pomogą więc może lepiej pora poczekać aż naprawdę będzie gotowy na grę co 3 dni.

Dostanie kataru i kolejna przerwa

Ile zagra spotkań po wyleczeniu? 2,3,5? I potem co? Wiadomo.

Moze mu sie wkoncu oczka otworza i ogarnie swoj tryb zycia... i sielankowe zycie.

Katar łatwo się leczy.

Mam nadzieję, że nie u tego samego Guślarza u którego Samu leczy kolano :D