Patrick Kluivert: Carles Aleñá mógłby odejść, a potem do nas wrócić

Radek Koc

29 listopada 2019, 18:15

Onda Cero

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrektor futbolu młodzieżowego FC Barcelony Patrick Kluivert udzielił wywiadu w programie radiowym "El Transistor" na antenie stacji Onda Cero. Holender poruszył kilka ciekawych tematów, m.in. kwestię przyszłości Aleñi i Puiga.

Występ drużyny juvenilu w Lidze Młodzieżowej UEFA: Jestem rozczarowany odpadnięciem juvenilu z UEFA Youth League. To wielki cios dla naszego klubu, ale teraz nie można już nic na to poradzić. W tym sezonie mamy jednak inne cele. Musimy zebrać ponownie siły i patrzeć w przyszłość. 

Proces rekrutacji nowych zawodników do Barçy: Jeśli jakieś dziecko wyróżnia się na tle innych w jakiejś części Hiszpanii, najpierw jadą tam nasi obserwatorzy. Następnie wysyłamy maila do rodziców i pytamy się ich, czy dziecko może odbyć u nas testy. Jeśli jest zgoda, to dziecko przebywa potem u nas 3-4 dni w odpowiedniej wiekowo drużynie. Jeśli wyróżnia się również na tle zawodników, których mamy już u siebie w akademii, wówczas zaczynamy załatwiać wszystkie formalności. Jeśli przychodzi ktoś z zewnątrz, musi być lepszy od tych, których mamy już w domu. 

La Masia: Dajemy wystarczająco dużo czasu, aby każde dziecko mogło się dobrze zaaklimatyzować. W tej chwili mieszka u nas na stałe 45-50 chłopców w wieku od 13 do 17 lat. Każdy wychowanek może od nas odejść w każdej chwili. To też zależy od wieku. Od momentu skończenia 16. roku życia mogą odejść. Nie zalecam jednak podejmowania takiej decyzji. Zazwyczaj jednak nikt nie chce odchodzić z La Masii, ponieważ wszyscy wiedzą, że są w najlepszym klubie na świecie. Nie ma lepszych akademii w Hiszpanii. 

Víctor Valdés: Tę sprawę zostawiam z boku, ponieważ jest osobista. Sprawy nie ułożyły się dobrze. Bardzo tego żałuję, ponieważ grałem z nim w jednym zespole i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu. Rzeczy, które wydarzyły się między nami w gabinecie, chcę tam zostawić. To coś negatywnego dla mnie, dla Víctora i dla całego klubu. To już przeszłość. 

Carles Aleñá: Trzeba zobaczyć, jakie będzie miał opcje. Należy także wziąć pod uwagę wolę samego gracza. Czemu nie miałby odejść i potem powrócić? Być może to jest korzystne dla jego rozwoju. W sprawie tego piłkarza najwięcej do powiedzenia mają Ramon Planes oraz Éric Abidal. 

Riqui Puig: Tak jak Aleña, Riqui ma wielką jakość. Jeśli w pierwszej drużynie nie ma dla takich piłkarzy miejsca, trzeba ocenić, co jest najlepsze dla ich przyszłości. W tej sprawie muszą się porozumieć dwie strony - piłkarz oraz trenerzy. 

Xavi Simons: Skończył 16 lat i podjął decyzję o odejściu do PSG. To się stało, jeszcze zanim objąłem moje aktualne stanowisko. Nie wiem dokładnie, jak to się wszystko potoczyło. To szkoda dla klubu. Tak to bywa. My oferujemy najlepszą formację piłkarską. Jeśli jednak zawodnik chce odejść do innego klubu, jest to jego wybór. Nie możemy podstawić noża pod szyję i próbować zatrzymać go na siłę. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rydwan go troszeczku pier#@(nął - nie poznałem go...

Na jakość pracy tego gościa szybko się przekonali się Arabowie z PSG, zwalniające to po 1 sezonie. Facet Jet typowa V kolumna w Barcelonie

Znacie jakiś przykład piłkarza Barcy który odchodził na wypożyczenia lub był sprzedawany i naprawdę się rozwinął? Po za Pique nie widzę nikogo. Wszyscy kończyli jako przecietniacy

Same złote myśli gościa,których jest odpowiedzialny za młodzież w FCB.Bardzo motywujące.Na treningu dawaj z siebie wszystko,a potem wypad z klubu,może kiedyś wrócisz.Miałem trochę większe oczekiwania,ale to nie moje ma spełniać,a zarządu.

Riqui Puig najzdolnieszy narazie grasz naszej akedmi nie dostaje zadnych szans zaraz sie okaze ze odejdzie i to bedize piekielna duza strata.

Czyli po zimowym okienku oficjalnie dwóch najmłodszych wychowanków to będzie Ansu i Serio Roberto. Niech Ci ludzie się zastanowią co czynią. Mam wrażenie że teraz w Barcelonie liczą się tylko finanse.

Ty mógł byś od nas odejść i już nie wracać.