Jan Oblak: Gra przeciwko Messiemu działa na mnie motywująco

Radek Koc

29 listopada 2019, 16:00

AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Bramkarz Atlético Jan Oblak udzielił wywiadu dziennikowi AS. Nie zabrakło kwestii dotyczących Barcelony, z którą zespół z Madrytu zmierzy się już w tę niedzielę. 

- Być może będzie trochę dziwnie zobaczyć Antoine'a Griezmanna w koszulce przeciwnej drużyny. W końcu spędziliśmy pięć lat w tym samym klubie... Zadecydował o odejściu i teraz muszę się postarać, aby zatrzymać wszystkie jego strzały. 

- Czy możemy pokonać Barcelonę? Zarówno Simeone, jak i my, wszyscy piłkarze Atlético, chcemy wygrać każdy mecz. Spotkanie z Barceloną nie będzie inne w tym znaczeniu. A czy uda nam się to osiągnąć, zobaczymy dopiero później, Teraz nie można tego stwierdzić. Nie mam wątpliwości, że nasza drużyna jest w stanie pokonać każdego rywala, również Barcelonę. Trzeba jednak pamiętać, że nie rywalizujemy tylko i wyłącznie z Barceloną. Jest wiele innych zespołów, które liczą się w walce. Ja bardzo wierzę w moich kolegów. 

- Messi to jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Barcelona ma wielkie szczęście, że Argentyńczyk reprezentuje barwy tego klubu. Uwielbiam grać przeciwko najlepszym. Gra przeciwko Messiemu jest dla mnie motywująca. 

- Czy czuję różnicę w grze przeciwko Messiemu i Cristiano Ronaldo? Obaj są wielkimi piłkarzami, którzy nadal piszą długą historię na kartach futbolu. Bardzo się od siebie różnią, ale mogą zadecydować o losach meczu w każdym momencie. Obaj szukają tego samego, czyli gola. Ja staram się za wszelką cenę do tego nie dopuścić. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy się spoci ;)

Oblak ostatnio strasznie spuścił z tonu i puszcza coraz dziwniejsze bramki...
Ostatnio Dybala zapakował mu pod ladę wolnego z prawie zerowego kąta więc jak mógł jeden Argentyńczyk to i ten drugi,nasz i o wiele lepszy też jest w stanie to zrobić.

Oblak, nie musisz zatrzymywać strzałów Gryzia, bo on najczęściej nie strzela, tylko podaje do bramkarza drużyny przeciwnej ;)