Hiszpania demoluje Rumunię; Sergio Busquets zalicza asystę

18 listopada 2019, 22:45

9 komentarzy

Hiszpanie udanie zakończyli eliminacje mistrzostw Europy, gładko pokonując Rumunów 5:0. Od pierwszej do ostatniej minuty na murawie występował pomocnik Barcelony Sergio Busquets.

Hiszpanie bardzo szybko zdołali trafić do siatki. Już po kilku minutach gry Álvaro Morata dośrodkował do José Gai, a ten strzelił gola głową. Nie został on jednak uznany przez sędziego z powodu faulu lewego obrońcy. Chwilę później Santi Cazorla uderzył w poprzeczkę. Hiszpanie dopięli jednak swego w ósmej minucie. Strzał Daniego Carvajala obronił Ciprian Tatarusanu, ale dobitka Fabiana Ruiza okazała się już skuteczna. Dla pomocnika Napoli przymierzanego do Barcelony była to pierwsza bramka w narodowych barwach. Rumuni mogli wyrównać w dwunastej minucie, ale znakomitą interwencją po strzale George Puscasa popisał się Kepa Arrizabalaga.

W kolejnych minutach tempo gry nieco spadło, choć w jednej z akcji goście reklamowali rzut karny po agresywnym ataku Daniego Carvajala. Tymczasem w 33. minucie wynik podwyższył Gerard Moreno. Napastnik Villarrealu w trudnej sytuacji zdołał dobrze się ustawić do dośrodkowania Santiego Cazorli i umieścić piłkę w siatce. Moreno potwierdził dobrą formę w samej końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 43. minucie wykorzystał dośrodkowanie Gai, a następnie w doliczonym czasie gry po jego zagraniu piłkę do własnej bramki wpakował Adrian Rus. Do przerwy Hiszpanie demolowali Rumunów 4:0.

W drugiej połowie podopieczni Roberta Moreno dalej kontrolowali wydarzenia boiskowe, ale nie stworzyli już tak dużo okazji bramkowych. Kilkakrotnie bramkę próbował zdobyć Paco Alcácer po wejściu na murawę, blisko był też Álvaro Morata przy jednej z akcji. W 62. minucie boisko opuścił Sergio Ramos, a Busquets przejął wówczas opaskę kapitańską. Pomocnik Barcelony zdołał wyróżnić się w doliczonym czasie gry. 31-latek precyzyjnie podał do wprowadzonego na boisko Mikela Oyarzabala, a ten perfekcyjnym strzałem ustalił wynik rywalizacji na 5:0.

Hiszpania - Rumunia 5:0
1:0 F. Ruiz 8’
2:0 G. Moreno 33’
3:0 G. Moreno 43’
4:0 A. Rus - br. sam. 45+1’
5:0 M. Oyarzabal 90+2'