Tylko pięć drużyn LaLigi strzeliło więcej goli niż tridente MSG

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 15:00

AS

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Wielu kibiców nie jest zadowolonych z dyspozycji nowego tridente FC Barcelony Messi-Suárez-Griezmann. Trzej gwiazdorzy nie rozumieją się jeszcze idealnie na placu gry, jednak madrycki AS zauważa dziś, że ich statystyki są znakomite.

Leo Messi i Luis Suárez występują ze sobą od wielu lat i grają już niemal na pamięć, jednak Antoine Griezmann ma wyraźne kłopoty z odnalezieniem się na lewej stronie i zapewne to wpływa na ogólną ocenę całego tridente wśród kibiców. Jeśli jednak spojrzymy na konkretne liczby i statystyki, nie są one złe dla trio MSG.

Messi, Suárez i Griezmann strzelili w tym sezonie 21 goli we wszystkich rozgrywkach. Nie jest dziwne, że najrzadziej do siatki rywali trafiał Francuz (cztery razy w LaLidze). Leo Messi zdobył 9 bramek (8 w LaLidze i 1 w Lidze Mistrzów), a Luis Suárez - 8 (6 w LaLidze i 2 w Lidze Mistrzów).

Tridente MSG zdobyło razem 21 goli. 18 z nich Messi, Suárez i Griezmann strzelili w rozgrywkach ligowych - to więcej niż 14 drużyn LaLigi. Z zespołów Primera División więcej bramek na koncie mają jedynie Villarreal (26), Real Madryt (25), Real Sociedad (21), Valencia (19) i Granada (19).

Pozostałym napastnikom Barcelony bardzo daleko do osiągnięć tridente MSG. Ousmane Dembélé (1), Carles Pérez (1) i Ansu Fati (2) łącznie strzelili tyle samo goli ile Antoine Griezmann.

Jak podkreśla AS, teraz największym wyzwaniem tridente MSG jest poprawienie współpracy pomiędzy Griezmannem a Messim i Suárezem. Francuz musi zacząć lepiej czuć się na boisku i mieć większy udział w grze zespołu. Griezmann nie strzelił gola od meczu z Eibarem 19 października. Jego posucha strzelecka zaczyna być niepokojąca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

i z czegot u sie cieszyc??? sam Lewy ma juz na koncie 23 bramki w tym sezonie, a tutaj teraz kolorowanie gowna ze jednak nie jest tak zle

Sezon 2011/2012 Messi na 8 pozycji wśród drużyn hiszpańskich biorąc pod uwagę liczbę strzelonych goli :D doliczajac asysty wskoczył wtedy na miejsce 3...

Zmienic na MGD z Dembele na lewej.

Sratatata. "Tridetne" MSG, o ile ten niedopasowany do siebie zestaw w ogóle można nazywać tridente, to najgorszy atak Barcy w ostatniej dekadzie.
Griezmann, który na lewej stronie to ćwierć piłkarza, Suarez, który już bardziej się nadaje do ligi emerytów niż do La Liga i Messi. Żadne tridente nie istnieje. Jest tylko Messi i dwóch pozostałych kopiących się po czole( z winy własnej lub pozycji).

"Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki."