FC Cartagena

CAR

Herb FC Cartagena

0:2

Barcelona pokonała w meczu towarzyskim Cartagenę 2:0. Bramki strzelali Carles Pérez i Alejandro Marques.

Od pierwszej minuty na boisku znaleźli się dziś wszyscy przedstawiciele pierwszego zespołu, a więc Neto, Piqué, Junior, Roberto, Aleñá i Dembélé. Skład uzupełniła piątka graczy Barçy B w tym będący w dynamice pierwszej drużyny Carles Pérez. W pierwszej połowie niewiele się działo, choć przewagę mieli goście. Co ciekawe, Ousmane Dembélé zagrał na nietypowej dla niego pozycji środkowego napastnika. Grę prowadził głównie Riqui Puig, który popisał się kilkoma bardzo dobrymi podaniami niewykorzystanymi przez jego kolegów. W 17. minucie blisko gola był Carles Aleñá, ale piłka po jego strzale została złapana przez bramkarza. W 26. minucie Esteve ponownie pokazał swoje umiejętności, tym razem po uderzeniu Dembélé.

Po około pół godzinie gry boisko opuścili Piqué i Roberto, a w ich miejsce pojawili się Monchu i Chumi. Niedługo poźniej dobrej okazji nie wykorzystał Kike Saverio. Szansa dla Cartageny nadeszła w 43. minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym piłka na szczęście dla Barcelony minęła linię końcową boiska, choć równie dobrze mogła powędrować w stronę bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie Guillem Jaime zastąpił Morera, Collado Dembélé, a Akieme Juniora. Barça zdecydowanie więcej atakowała i zdominowała przeciwników. Przełożyło się to na strzały Collado, Saverio i Carlesa Péreza. Ten ostatni otworzył wynik spotkania w 64. minucie. Riqui Puig powalczył o piłkę, a ta trafiła do napastnika, który w końcu pokonał Esteve. Chwilę później Marques i Sarsanedas zmienili Puiga i Saverio. Sarsanedas miał jednak wyjątkowego pecha, ponieważ po mocnym wejściu rywala doznał urazu i szybko został zmieniony przez Jandro Orellanę. W 75. minucie Carles Pérez popisał się pięknym uderzeniem, które obronił jednak bramkarz. Po chwili zawodnik opuścił boisko, a zmienił go Hiroki Abe.

Barcelona kontrolowała grę i została nagrodzona w 88. minucie. Akieme popisał się umiejętnościami z lewej strony i oddał piłkę Marquesowi, a ten umieścił ją w siatce. Barça pokonała Cartagenę 2:0, a szansę na debiut otrzymało dziś kilku zawodników.