Didier Deschamps: Mamy prawo wymagać więcej od Ousmane'a Dembélé

Julia Cicha

7 listopada 2019, 16:30

Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet i Antoine Griezmann zostali powołani na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Francji. Poza listą znalazł się natomiast Ousmane Dembélé. Sytuację obu napastników skomentował trener Didier Deschamps.

− Zupełnie nie martwi mnie sytuacja Griezmanna. Jest w Barcelonie, bo ma talent i umiejętności. Musi zaadaptować się do gry kolegów oraz do taktyki. Jest bardzo hojny w swojej grze, a umiejętności na pewno pomogą mu w aklimatyzacji – powiedział szkoleniowiec.

− Dembélé zbyt często nie był powoływany przez problemy fizyczne. Nie jest to idealne. Skąd się one biorą? Zapytajcie jego. Mamy prawo wymagać od niego więcej. Jest poważnym kandydatem do znalezienia się w gronie powołanych, ale na razie jest daleko od swojego najlepszego poziomu. Mówię ci to wprost, Ousmane, musisz dać z siebie wszystko – jasno postawił sprawę trener.

Deschamps opowiedział również o postawie Samuela Umtitiego: − niewiele gra. Nie wiem dokładnie, jakie komplikacje pojawiły się w związku z jego kolanem, ale obecnie Clement Lenglet i Presnel Kimpembe dają mi większe gwarancje. Samuel dalej jest jednak Samuelem, musi być w pełni dostępny, a na razie tak nie jest. To trudny dla niego okres.

Francja ma obecnie 19 punktów i jest liderem grupy H eliminacji EURO 2020. Teraz zmierzy się z Mołdawią 14 listopada i z Albanią trzy dni później.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

w reprezentacjii francjii nie ma wymówek albo jesteś najlepszy i grasz albo nie... w barcelonie powinno być tak samo

No powiedział mu prosto w oczy poprzez media.

A może tak Deshamps po Euro do nas na ławkę trenerską?
Dawno nie było żadnego głośnego nazwiska w tej roli na Camp Nou.
Ma wszystko co trzeba. Doświadczenie, charakter, autorytet, sukcesy jako zawodnik i trener. Wiem, wiem, finał z Monaco to było dawno, ale jednak.
Co myślicie?

Dobrze powiedziane