Oscar García wraca na Camp Nou

Julia Cicha

7 listopada 2019, 21:00

FCBarcelona.es

3 komentarze

Fot. Getty Images

Oscar García wraca na Camp Nou. Jego Celta Vigo zagra z Barceloną w sobotę o 21.

Obecny trener rywala Barçy wychował się w La Masii, a w sezonie 1992/93 trafił do pierwszego zespołu prowadzonego przez Johana Cruyffa. Do kampanii 1998/99 rozegrał w sumie 97 spotkań, a w międzyczasie spędził jeden sezon na wypożyczeniu w Albacete. Z Barceloną García zdobył 11 trofeów: cztery mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Europy, jeden Puchar Zdobywców Pucharów i dwa Superpuchary Hiszpanii.

Jego początki trenerskie miały miejsce w FC Barcelonie, w której prowadził zespół juvenilu A. Zdobył z nim mistrzostwo, puchar i UEFA Youth League. Dobre wyniki sprawiły, że następnie García został zatrudniony w Maccabi, później w Salzburgu, z którym zdobył dwa mistrzostwa Austrii, w Brighton, Watfordzie, Saint-Etienne i Olympiakosie. Co ciekawe, drugim trenerem Celty jest obecnie brat szkoleniowca Roger García, który również grał w barwach Barçy w latach 1994-99.

Teraz Oscar García zadebiutuje na ławce Celty meczem na Camp Nou. Ostatnich dziewięciu szkoleniowców, którzy zadebiutowali na tym stadionie, doznało porażki. Jako ostatni wygrał tam Josip Skoblar prowadzący Real Valladolid w kampanii 1989/90 (2:0).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oscar i Sonny Anderson byli moimi ulubionymi piłkarzami w CM 2 :D
Od tego zaczęła się moja przygoda z Barceloną.

Swego czasu liczyłem, że po Guardioli to on wróci do Barcy na ławkę trenerską.