Kamery wychwyciły moment, w którym Junior Firpo dowiedział się, że nie zagra z Levante

Julia Cicha

5 listopada 2019, 12:30

Mundo Deportivo, El Dia Despues

42 komentarze

Fot. Getty Images

W miniony weekend Ernesto Valverde zabrał do Walencji 19 piłkarzy, więc jednego z nich musiał odesłać na trybuny przed samym spotkaniem. Padło na Juniora Firpo, a media wyłapały moment, w którym obrońca dowiedział się o tej decyzji trenera.

Szkoleniowiec postanowił wystawić na lewej obronie Nélsona Semedo, mimo że teoretycznym zmiennikiem Jordiego Alby jest właśnie Firpo. Na poniższym filmie widać, że piłkarz dowiedział się o odesłaniu na trybuny, gdy już przebywał na murawie stadionu Levante. Junior rozmawiał z kolegami, kiedy podszedł do niego drugi trener Jon Aspiazu i powiedział mu o planach na mecz.

Później Firpo, wyraźnie w nie najlepszym nastroju, skomentował swoją sytuację w rozmowie z byłym kolegą z Betisu Sergio Leónem, który obecnie gra w Levante. Gracze zauważyli jednak kamery i zakryli usta, by nie można było wychwycić, co mówią.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na pewno trener ma jakieś powody, dla których notorycznie nie powołuje Firpo. Może źle pracuje na treningach? Może nie potrafi zgrać się z drużyną? Przed nami mecz Ligi Mistrzów i najwidoczniej Valverde nie przewiduje zmiany Alby w trakcie na - nie czarujmy się - dużo słabszego gracza od Jordiego, bo to byłoby osłabienie boiskowej jedenastki.
Nigdy nie potrafię zrozumieć dlaczego tylu kibiców denerwuje się, gdy trenerzy regularnie nie dają szans konkretnym zawodnikom (kupionym bądź z cantery). Tak jakby znali temat lepiej od ludzi będących w środku klubu... Nie przypominam sobie też takiego niedocenianego w ostatniej dekadzie gracza, który po zmianie klubu nagle zaczął odnosić sukcesy i stał się kluczową postacią na najwyższym poziomie.
Może zwyczajnie Firpo jest za słaby na Barcelonę. To nie Valverde podejmuje decyzję o transferach (a przynajmniej nie bierze za nie 100% odpowiedzialności), ale zarząd. Jeśli kupuje mu się graczy, o których nie prosi, to nic dziwnego, że potem na nich nie stawia. Może swoją charakterystyką nie pasują do taktyki?

W Włoszech stosuje się system 12 na ławce od tego sezonu w Niemczech i Polsce 9-ciu na ławce.Kiedyś było to dla mnie dziwne ale teraz wydaje się rozsądne ponieważ praktycznie cały zespół jest powołany na mecz i trener w każdej chwili może dać zagrać danemu zawodnikowi.Dlatego uważam że to byłby dobry ruch w Hiszpańskiej piłce wprowadzenie ławek na 12 zawodników a to trenerzy będą decydować czy wypełnią ją całą czy częściowo.

Najlepsze są komentarze w stylu: Skąd wiesz jak prezentuje się na treningach? Może nie zasługuje, żeby grać." hahahaha
Drewno w głowie.

Ale jak zajebiście wygląda takie przekazanie wiadomości. Podchodzi typo, klepie w rękę i pewnie rzuca komentarz w stylu "sorki, ale dzisiaj idziesz na trybuny". A ja myślałem, że w takich klubach to bardziej profesjonalnie sie załatwia. Wiecie, zawodnik jest wzywany do trenera ten mu wyjaśnia dlaczego taka decyzja itp. Ale widac Valverde jest już tak obsrany że nawet boi się z piłkarzami w cztery oczy rozmawiać.

Za rok Firpo pierwszy skład, tylko potrzeba nowego trenera.
Współczuję mu, bo tak się nie traktuje zawodników, których się pozyskuje.
Skoro ma nie występować to po ch*.* go ściągaliśmy, robimy z siebie pajaców w Europie.

Tylu zawodników się marnuje, że aż szkoda, nie mówię że w innych klubach tego nie ma, ale z racji tego, że kibicuje Barcelonie razi mnie to w oczy. Kupuje się zniennika Alby tylko po to, żeby posiedział na trybunach. Moim zdaniem nie koniecznie musiałby zagrać tak dobrze jak Alba na tej lewej stronie, bo jest nowy i musi się nauczyć pewnych automatyzmów, a valdek nawet nie daje mu szans. Nie do końca jestem za ValdekOut, ale to jak gościu niszczy nas od środka, coraz bardziej do tego przekonuje. Alena już dawno powinien zagrać, chociaż co 2 mecz wejść na 15 min, ale po co, niech siedzi na trybunach, gdzie on chyba nigdy nie nawalił, żeby za karę zostać tam odesłanym.

Dobrze dla Malcoma, że czym prędzej czmychnął z dala od tego żałosnego trenera. Wystarcy popatrzeć jak robi wszystko aby zniszczyć Alene. Chłopak z niesamowitym potencjałem marnuje się na trybunach... Aż szkoda tego wszystkiego komentować.

Nie ma co się podniecać tego pana pożegnamy po tym sezonie o ile prędzej go nie w...... ą

Ilu już ten dekiel zmarnował zawodników .....


Nic tylko wyczekiwac białych husteczek na trybunach...

Dziwne decyzje, wolałbym aby się ogrywał firpo niż marnować semedo na prawej gdzie traci trochę swoich atutów, a mimo wszystko gra na lewej przyzwoicie i na pewno lepiej niż Roberto na prawej. Zresztą Roberto nie wiem co robi valverde ale doskonały przykład jak będąc przecietniakiem można się tak długo utrzymać w Barcelonie

Valverde nie miał nawet jaj żeby osobiście mu to przekazać, drugi trener jest tu chyba tylko po to żeby wyręczać go w takich sytuacjach.

Kto wie jakie tam sa uklady, moze EV ma g..no do powiedzenia przy skladzie bo trzeba budzet łatac po nieudanych sezonach i graja medialni zawodnicy.

Najgorsze u Waldemara jest to, że on chyba nie widzi kompletnie w swoich decyzjach problemu. I mam wrażenie, że wiecznie powiela te same błędy...

Z nim jest podobna sytuacja, jak z Malcomem. Zakupiony z wielkimi nadziejami, dostał kilka szans, jakoś specjalnie nie zawiódł (Firpo miał jeden słaby mecz, ale potem następny był bardzo dobry), ale idzie w totalną odstawkę bez jakiejkolwiek szansy na grę. Obecnie hierarchia na lewej stronie obrony to Alba, Semedo, Roberto, tu pewnie ktoś ze środkowych obrońców i następny w kolejce jest Firpo.

Jaki ten Valverde jest dziwny ma naturalnego zmiennika Alby to wystawia prawego obrońcę na lewą stronę.
#ValverdeOut
#BartomeuOut

To samo zrobili z kilkoma innymi zawodnikami, zmarnowali im kariery tak jak Malcomowi i innym, mogli iść gdzieś grać regularnie, ale wybrali Barce. niedługo nikt nie będzie chciał tu przyjść bo będzie wiedział co go czeka, w Barcy grają aktualnie święte krowy jak przed erą Guardioli, trzeba jak najszybciej zrobić rewolucje w składzie i rozbić te układy.

Ten trener nie zasługuje na to, żeby mu kupować kogokolwiek, bo to są tylko pieniądze wyrzucone w błoto.

Wielkie brawa dla operatora kamery za wychwycenie tak kontrowersyjnego i poniekąd kluczowego momentu. Szacun.

Wyrażam głęboką nadzieję, że EV nie wytrzyma do końca sezonu.

Też czułbym się chu*owo w takiej patowej sytuacji , tzn przychodzi po ciebie wielki klub jak Barca , mówi jak to się nie będziesz rozwijał i wgl , mówią ci też że będziesz tylko zmiennikiem ale ty to akceptujesz wiedząc że Alba nie moze grać wszystkiego , no i dochodzi do sytuacji w której Alba jest niesprawny to na lewą stronę obrony trafia nominalny prawy obrońca , naprawdę szkoda chłopaka bo chyba nie tak wyobrażał sobie pobyt w takim klubie

Kiedy miał zagrać jak nie z Levante? W ten sposób EV postępuje też z innymi zawodnikami. Nie jestem jakimś wielkim krytykiem Valverde, ale to czego on na pewno nie umie, to rotować składem i dawać szansę, nie jak musi, ale po prostu.
Jak ktoś ma grać dobrze, jak nie gra? Jak ma się uczyć?

Szkoda chłopa.

Niech robi na Vidala i może dostanie powołanie.

Jak ja nienawidzę Valverde...

Standard u Waldka , kupujemy zmienników na potrzebne pozycję poczym wogóle nie grają . Ja już nawet się nie denerwuje :)