LaLiga przedstawia piłkę, którą rozgrywane będą mecze od 10. kolejki

Ela Rudnicka

21 października 2019, 22:15

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

LaLiga przedstawiła piłkę, którą zawodnicy będą grać od następnej kolejki aż do kolejki, która rozegrana zostanie w dniach 21-23 lutego 2020 r. Pierwszym spotkaniem rozegranym z jej użyciem będzie piątkowe starcie Villarrealu z Alavés.

Nowa piłka będzie mieć ostry różowy kolor, a jej struktura będzie taka sama jak struktura wcześniejszego modelu, czyli będzie złożona z osiemnastu paneli przypominających piłkę golfową. W wydarzeniu zorganizowanym przez LaLigę wzięli udział Cristina Pedroche oraz piłkarze Santi Cazorla, Marc Bartra i Nolito. Cazorla przyznał, że jedyną nowością jest zmiana koloru, oraz zapewnił, że wszyscy piłkarze są już przyzwyczajeni do piłek produkowanych przez Pumę. Nolito stwierdził jednak, że jego uwagę najbardziej zwraca kolor piłki.

Na temat nowej piłki wypowiedzieli się również ambasadorzy LaLigi Fernando Morientes i Gaizka Mendieta.

Były środkowy napastnik powiedział: - Odczucia w związku z piłką są bardzo dobre, nie będzie dawać nikomu konkretnemu przewagi. W naszych czasach przy każdej zmianie piłki przez dwa pierwsze tygodnie mówiliśmy, że było w niej coś dziwnego.

Mendieta zaznaczył, że piłki są inne niż te, którymi on grał: - Na tym polu stosuje się najnowsze technologie, dla piłkarzy to o wiele lepiej. Wcześniej potrzeba było więcej czasu, żeby przyzwyczaić cię do piłki, zwłaszcza w przypadku bramkarzy. Dla nas co prawda było to korzystne, ponieważ mieliśmy większe szanse na zdobycie bramek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jaki artykuł, taka piłka. Szkoda gadać ...

Tą piłką chyba będą grać od 11 kolejki bo 10 to mecz z Realem... ;)

Fajnie,no a gdzie ta piłka?

ja tam wolałem piłki nike'a

Kiedyś człowiek zbierał pół roku kieszonkowe na zwykłą biedronówę. Albo czyhał pod stadionem bo może z treningu wykopią ..... i całe podwórko było szczęśliwe. A teraz> Piłka musi być w najnowszej technologi. Ze znaczkiem firmy. Buty markowe. A i tak nie jesteśmy sto lat za innymi kopaczami.

A gdzie ukochaną zimowa żółta piłeczka? :(

Tak ciężko było opatrzyć artykuł zdjęciem piłki??
https://img.allfootballapp.com/www/M00/5F/74/720x-/-/-/rB8ApF2uEPyABwoXAAEttINvRIc605.jpg.webp
Jak dla mnie to bardziej czerwony Ale jak kto woli ;)

jakieś zdjęcie ?