Oficjalnie: El Clásico nie odbędzie się 26 października

Dariusz Maruszczak

18 października 2019, 11:45

29 komentarzy

Foty. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) oficjalnie poinformował dziś, że mecz Barcelony z Realem Madryt, który miał odbyć się 26 października, zostanie przeniesiony na inny termin.

Komitet przeanalizował wszystkie zgromadzone materiały w tej sprawie i zdecydował się na przełożenie spotkania. Jednocześnie potwierdził, że zamiana gospodarzy nie jest możliwa ze względu na regulamin rozgrywek. Komitet pozostawił jednak w rękach klubów ustalenie daty rozegrania El Clásico. Barcelona i Real mają czas do poniedziałku 21 października na dojście do porozumienia w tej sprawie. Do 10:00 muszą one przekazać swoje stanowisko.

W komunikacie podkreślono również, że w przypadku braku uzgodnienia przez te kluby konkretnego terminu Komitet sam podejmie decyzję w tej sprawie. Przypomnijmy, że w grę wchodzą 4 i 18 grudnia, choć LaLiga chciałaby, żeby mecz odbył się w weekend 7 grudnia, co wiązałoby się z koniecznością przełożenia innych pojedynków. Według mediów Real Madryt optuje za tą drugą datą, a Barcelona wyraźnie stała na stanowisku, aby nie przekładać spotkania.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe co na to Stano,który sprzedawał wejściówki VIP za 1000 euro. Z pewnością trafiło się kilku chętnych,którzy wzięli urlopy ma tę okazję. Jestem przekonany,że kilka osób z tego forum teza rezerwacje,dla niektórych to być może pierwszy wypad na Camp Nou. Oczywiście nic straconego,ale przełożenie na pewno trochę rozczarowuje.

Zamachy terrorystyczne w Barcelonie - mecz sie odbywa, zamieszki w miescie mecz zostaje przełożony. Jaka konsekwencja tutaj?

Byłbym wtedy w pracy. Dziękuję serdecznie.

Przepraszam, to przez to, że się tam wybierałem. Masakra.

zadne 7 grudnia skoro potem mamy Inter na wyjezdzie

No i w piz.u i wylądował i cały misterny plan też w piz.u....

Czyli są równi i równiejsi :)

Powinni walkowera dać a nie przenosić jak Madryt sra w gacie ze strachu

No powaleni. Co im szkodziło zamienić kolejki i teraz zagrać w Madrycie, a na wiosnę w Barcelonie? Jedna prosta zamiana zamiast kombinowania z przekładaniem.

Czyli Dembele jednak zagra w El Clasico :D

Początkowo Barca i Real chcieli grać 26 października, więc niech teraz dogadają się na 27 października :D

Wielka szkoda. Współczuję osobą, które już zapłacił za całą podróż z tym związaną.

"no i uj, no i cześć", cytując klasyka