Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

17 października 2019, 07:42

23 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"LaLiga jest najważniejsza" - Leo Messi otrzymał swój szósty Złoty But i podkreślił, że "jeśli nie gra się dobrze w lidze, nie wygrywa się Ligi Mistrzów". El Clásico na Camp Nou zagrożone. Wobec ryzyka zamieszek LaLiga chce przenieść mecz na Bernabéu, a Wyższa Rada ds. Sportu nie uważa za rozsądne jego rozegranie. Ani Barca, ani Real nie są za tym rozwiązaniem i możliwe, że Komitet ds. Rozgrywek przełoży spotkanie na środę 18 grudnia. Piłkarze polecą dziś do Eibaru. Jutro planowany jest w Katalonii strajk, więc drużyna spędzi w Vitorii dwie noce. Kobiecy zespół Barcelony walczy o ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. Cindric: "jestem perfekcjonistą". 

"Kolejny sekstet" - Thiago i Mateo wręczyli Leo jego szósty Złoty But dla najlepszego strzelca europejskich lig. "Bez moich kolegów nie zdobyłbym nawet jednego; to nagroda dla szatni" - powiedział Leo. El Clásico zagrożone! Barça nie chce grać na Santiago Bernabéu, jak proponuje LaLiga, a rząd naciska, by nie grać 26 października na Camp Nou. Boom na Ansu Fatiego przekracza granice - zawodnik dostał owację w Czarnogórze. Piłkarki Barcelony podejmują Mińsk w 1/8 finału Ligi Mistrzyń. 50. urodziny hiszpańskiego chodziaża Bragado.

L'Esportiu pisze, że skrajnie prawicowy prezes LaLigi Javier Tebas chce, by El Clásico zostało rozegrane na Bernabéu. Mówi, że nie można zagwarantować bezpieczeństwa, co wiąże z powstańczym klimatem w mieście. Ani Barca, ani Real nie akceptują zmian, ale wszystko jest w rękach Federacji. Szósty Złoty But Leo Messiego. Piłkarki Barcelony podejmują Mińsk. Euroliga: Girona przegrała na wyjeździe z Fenerbahçe. Sedis przegrał z kolei z Landes, a Penya wygrała u siebie po trójce Prepelicia. Manresa wróciła do rozgrywek po 20 latach i pokonała Polski Cukier Toruń.

"Rodzinne zdjęcie" - Thiago i Mateo wręczyli tacie jego szósty Złoty But. Messi ma ich najwięcej ze wszystkich graczy i jako jedyny zdobył to trofeum 3 razy z rzędu. "Staram się cieszyć każdą sekundą z moimi synami" - powiedział. El Clásico może zostać przełożone na środę 18 grudnia. LaLiga chce przenieść je na Bernabéu, ale Federacja i rząd nie uważają, że mecz powinien zostać rozegrany teraz. Piłkarki Atlético cierpiały i zremisowały z City. Komitet Olimpijski nie chce, by igrzyska w Tokio stały się kolejnym Katarem. Maraton i chód mogą zostać przeniesione o 900 km z powodu gorąca.

"El Clásico zagrożone" - rząd nie uważa za "rozsądne" rozegranie go 26 października w Barcelonie, a LaLiga proponuje przeniesienie na Bernabéu. Kluby nie chcą zmiany miejsca, a Real zaakceptowałby przeniesienie meczu na inny dzień. Barça poleci o dzień wcześniej do Eibaru. Euroliga nie pozwoliła na przyspieszenie meczu Barcelony. Rajd Hiszpanii zagrożony. Zidane jest odporny na wirus FIFA. Szkoleniowiec nie przegrał żadnego z 11 ligowych meczów po przerwie reprezentacyjnej. Messi otrzymał swój szósty Złoty But: "Liga Mistrzów jest wyjątkowa, ale nie można grać dobrze w Europie, jeśli nie robi się tego w lidze". Nowa klasyfikacja w Formule 1 w 2020 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sport: "50. urodziny hiszpańskiego chodziaża Bragado."

CHODZIAŻA?! Serio?

@m_o_z Pewnie ktoś taki jak Korzeniowski dla Nas

@DeynaKaka a kim był Korzeniowski? "Chodziażem"?

@m_o_z chodziarzem
« Powrót do wszystkich komentarzy