Podsumowanie występów piłkarzy Barcelony podczas przerwy reprezentacyjnej

16 października 2019, 19:30

FCBarcelona.cat

2 komentarze

Piłkarze Barcelony zakończyli już swój udział w październikowej przerwie reprezentacyjnej. Jak zawodnicy Blaugrany i ich zespoły radzili sobie podczas ostatnich meczów i który z graczy może wrócić do klubu najbardziej zmęczony?

Frenkie de Jong

Pomocnik przebywał na murawie przez pełne 180 minut. De Jong w ostatnich dwóch meczach eliminacji Euro 2020 znów był jednym z kluczowych elementów zespołu Ronalda Koemana. Holendrzy wygrali oba spotkania z Irlandią Północną (3:1) i Białorusią (2:1), a w pierwszym z tych starć zawodnik Barcelony zaliczył asystę. Oranje zajmują pierwsze miejsce w grupie, z taką samą liczbą punktów co Niemcy (15). Trzy oczka straty do tych zespołów ma Irlandia Północna.

Bramkarz Barcelony wystąpił w meczu towarzyskim z Argentyną (2:2), ale przesiedział na ławce rezerwowych spotkanie z Estonią (3:0) w eliminacjach Euro 2020. W pierwszym z pojedynków Ter Stegen wrócił na stadion w Dortmundzie, gdzie zanotował kapitalny występ w rywalizacji Blaugrany z Borussią w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale nie był w stanie zapobiec dwóm bramkom Argentyńczyków.

Chorwaci są liderami grupy E i zdobyli cztery punkty w meczach z Węgrami (3:0) i Walią (1:1). W pierwszym z tych spotkań Rakitić przebywał na boisku do 74. minuty, a w drugim pojawił się na murawie od początku drugiej połowy. Remis w następnej konfrontacji ze Słowakami zapewni Chorwatom awans.

Arthur

Pomocnik dwukrotnie wybiegł na boisko od pierwszej minuty w meczach towarzyskich Brazylii z Senegalem i Nigerią. Oba spotkania odbyły się w Singapurze, więc podróż mogła być dla Arthura uciążliwa. 23-latek w pierwszym ze starć przebywał na murawie do 68. minuty, a w drugim zszedł z boiska na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Oba pojedynki zakończyły się remisem 1:1.

Portugalczyk przebywał na murawie pełne 90 minut w meczach z Luksemburgiem (3:0) i Ukrainą (1:2) w eliminacjach mistrzostw Europy. W pierwszym ze spotkań Semedo miał spory udział przy jednej z bramek, gdy po jego dynamicznym wejściu prawym skrzydłem gola zdobył Bernardo Silva. Starcie z Ukrainą było jednak dużo trudniejsze dla Portugalczyków i w konsekwencji nie wywieźli oni z Kijowa nawet punktu. Gospodarze zapewnili sobie tym spotkaniem awans, a Portugalia ma tylko jeden punkt przewagi nad Serbią. Do awansu wystarczą jednak drużynie Semedo wygrane z Litwą i Luksemburgiem.

Pomocnik rozegrał pełne 90 minut w meczu z Norwegią (1:1) i zaliczył w tej konfrontacji asystę, ale w spotkaniu ze Szwecją, w którym padł identyczny rezultat, już nie wystąpił. Hiszpanie zapewnili sobie awans dopiero w doliczonym czasie gry pojedynku w Sztokholmie.

Ansu Fati, Jorge Cuenca i Carles Pérez

Skrzydłowy zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Fati pojawił się na murawie w 79. minucie meczu z Czarnogórą (2:0) i mógł nawet zdobyć bramkę. Pełne 90 minut rozegrał Jorge Cuenca, który kilka dni wcześniej wystąpił też w spotkaniu towarzyskim z Niemcami (1:1), podobnie jak Carles Pérez. Obrońca przebywał na boisku do 73. minuty, a skrzydłowy zmienił jednego z kolegów w 65. minucie. Później jednak Pérez musiał opuścić zgrupowanie z powodu urazu, a w jego miejsce do kadry został dowołany Fati.

Antoine Griezmann i Clement Lenglet

Napastnik i obrońca grali w dwóch meczach przez pełne 90 minut. Najpierw Francuzi pokonali Islandię 1:0 (Griezmann wywalczył rzut karny na wagę trzech punktów), a następnie zremisowali 1:1 z Turkami (asysta Griezmanna), z którymi mają w grupie H tyle samo punktów. Do awansu wystarczy jednak Les Bleus wygrana z Mołdawią.

Jean-Clair Todibo

Obrońca, który niedawno zaliczył pierwszy występ na Camp Nou, brał udział w zgrupowaniu reprezentacji Francji do lat 20. W meczu z Norwegią (2:1) grał przez pełne 90 minut, ale spotkanie ze Szwecją (1:0) spędził na ławce rezerwowych.

Arturo Vidal

W meczach towarzyskich z Kolumbią (0:0) i Gwineą (3:2) Vidal grał po 90 minut, a w drugim ze spotkań strzelił jednego gola z rzutu karnego.

Moussa Wagué

Prawy obrońca był powołany do reprezentacji Senegalu na mecz z Brazylią, ale nie pojawił się na boisku.