L’Equipe: Barcelona może sprowadzić młodego piłkarza PSG

Dariusz Maruszczak

15 października 2019, 23:04

Sport

24 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik L’Equipe, Barcelona może w przyszłości sprowadzić jedną z pereł Paris Saint-Germain Edouarda Michuta. Katalończycy mieli już zainicjować kontakty z agentami 16-latka.

Michut jest porównywany do Marco Verrattiego, ma za sobą występy w reprezentacji Francji U-16, a jego grę uważnie śledzą takie kluby jak Valencia czy Manchester City. Zdaniem L’Equipe Barcelona podjęła już jednak określone działania i prowadzi najbardziej zaawansowane negocjacje, a rozmowy z przedstawicielami piłkarza miały być bardzo pozytywne. Według tych informacji Blaugrana przedstawiła propozycję projektu, który nie może nie spodobać się Michutowi. W styczniu obie strony mają spotkać się ponownie, żeby kontynuować negocjacje.

Przypomnijmy, że PSG ma w swoich zespołach młodzieżowych dwóch zawodników wyszkolonych w canterze Barcelony: Kaysa Ruiza-Atila i Xaviego Simonsa. Zwłaszcza odejście tego drugiego odbiło się szerokim echem. Teraz role mogą się odwrócić i to Barça może sprowadzić utalentowanego piłkarza paryżan. Kontrakt Michuta z PSG obowiązuje do 2021 roku, ale decyzja o likwidacji zespołu rezerw spowodowała, że mistrzowie Francji mają tylko jedną drużynę (U-19), w której mogą ogrywać się młodzi zawodnicy. To może nie być na rękę 16-latkowi, który wciąż występuje w zespole do lat 17, będąc czasem jego kapitanem. Natomiast Barcelona jest w stanie zaoferować Michutowi nie tylko grę w juvenilu A, ale również w zespole rezerw, który obecnie występuje co prawda tylko w Segunda División B, ale za to w futbolu seniorskim.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Samo wykupienie nie umrze nosa PSG, utrze ale wtedy jak gość by wypalił

Barcelona niech się za siebie weźmie jeśli chodzi o te transfery bo naprawdę woła to o pomstę do nieba :-( Kupujemy za grubą kasę a oddajemy za darmo a co my Janosik albo Zorro.

Jeśli jest tak dobry że warto to jasne - ale jeśli to tylko robota po złości...

Zemsta będzie słodka :D