Chile pokonuje Gwineę, a Arturo Vidal zdobywa bramkę z rzutu karnego

Ela Rudnicka

15 października 2019, 20:00

AS

1 komentarz

Chile pokonało 3:2 Gwineę w rozegranym dzisiaj meczu towarzyskim. Arturo Vidal spędził na boisku pełne 90 minut i w 74. minucie wykorzystał rzut karny dla swojej drużyny.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem dominacji Chile. Piłkarze z Ameryki Południowej nie zdołali jednak przełożyć tego na bramki. W słupek trafił m.in. Pulgar. Gwinea nie błyszczała na placu gry, ale wykazała się dużą dawką cierpliwości, czekając na możliwość kontry. Przy jednej z takich okazji w 38. minucie bramkę dla drużyny z Afryki zdobył Conte.

W drugiej połowie kibice byli świadkami większej liczby bramek. W 64. minucie Chile udało się wyrównać wynik za sprawą Menesesa. Następnie siedem minut później Felipe Mora popisał się kolejną bramką po dośrodkowaniu Opazo. Kilka minut później po zagraniu ręką Jeanviera sędzia odgwizdał jedenastkę dla drużyny z Ameryki Południowej. Do rzutu karnego podszedł Arturo Vidal, który nie zmarnował takiej okazji, zwiększając tym samym prowadzenie swojej ekipy na 3:1. Kilka minut później jako strzelec piątej bramki meczu zapisał się Gwinejczyk Camará. Niebezpiecznie pod bramką Chilijczyków zrobiło się jeszcze w doliczonym czasie gry, ale strzał Soumaha obronił Bravo.