Pedri: Moimi wzorami do naśladowania są Iniesta i Laudrup

Dariusz Maruszczak

15 października 2019, 08:20

Mundo Deportivo, Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Skrzydłowy Las Palmas Pedri, który w przyszłości trafi do Barcelony, wypowiedział się za pośrednictwem agencji Leaderbrock Sports m.in. na temat swoich wzorów do naśladowania i gry w reprezentacji Hiszpanii do lat 17.

– Moim największym wzorem do naśladowania był Iniesta, ale mój ojciec pokazywał mi wideo z Laudrupem i byłem zachwycony jego grą. To były moje dwa punkty odniesienia. Pierwsze futbolowe wspomnienia wiążą się ze wspólną grą z moim ojcem i bratem. Robiliśmy to przez cały dzień – powiedział 16-latek.

Pedri został też zapytany o nagły wzrost popularności w związku z regularną grą i przeniesieniem się do Barcelony. – Radzę sobie z tym dobrze, ponieważ w końcu robię to, co lubię, choć byłem nieco pod wrażeniem w związku z możliwością gry.

Nastolatek opowiedział o swoich wrażeniach związanych z powołaniem do reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa świata do lat 17. – Czuję się bardzo szczęśliwy z powołania, ponieważ widziałem, jak moi idole Piqué czy Xavi zdobywali mistrzostwo świata, a teraz ja mogę włożyć tę koszulkę i grać w niej, co jest dla mnie powodem do dumy.  

W kontekście kandydatów do zdobycia mistrzostwa świata U-17 Pedri wskazał na Argentynę lub Kamerun, ale stwierdził też jasno, że Hiszpania nie powinna bać się żadnej drużyny. 16-latek podkreślił, że celem jest zdobycie mistrzostwa, ale zespół musi twardo stąpać po ziemi i myśleć tylko o rozegraniu następnego meczu.

Na temat młodego zawodnika wypowiedział się także jego kolega z Las Palmas, pomocnik Benito Ramírez. – Pedri jest tym, co widzisz w telewizji, czystym talentem. Jest zawodnikiem wychowanym w canterze Las Palmas i wiele osób mówi, że przypomina Jonathana Vierę. Nie spędził wiele czasu w klubie, ale przejście do Barcelony to dla niego dobra okazja i musi ją wykorzystać do maksimum.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja czekam na telent takiego pokroju jak Messi..i pewnie się nie doczekam :/

Ansu,Puig,Pedri-5 mln
Vinicius,Rodrygo-100mln

Sam fakt wskazania Laudrupa dobrze rokuje. Chłop był artysta, a mało który piłkarz się interesuje piłka na tyle żeby kojarzyć piłkarzy nie z swojej ery. Jakoś to pokazuje świadomość chłopaka.

Co to znaczy, ze w przyszłości trafi do Barcelony? Mamy do niego jakieś prawa czy dopięte transakcje?

Oglądałem wczoraj skrót jego ostatniego meczu za pośrednictwem ViscaBarca123 i muszę powiedzieć, że ogromne wrażenie na mnie wywarł, to jakie posyłał piłki kolegom to faktycznie przerasta jego wiek, duży przegląd pola i pomysłowość. Kolejna perła obok Puiga i Ansu.