Rafinha: Gdyby nie Celta, zostałbym w Barcelonie

Ela Rudnicka

14 października 2019, 21:00

Faro de Vigo, AS

3 komentarze

Fot. Getty Images

Rafinha opowiedział w rozmowie z mediami Celty o tym, jak czuje się w nowym klubie.

Adaptacja w Celcie: Z każdym dniem jest coraz lepiej, mam więcej rytmu meczowego, przyzwyczajam się do kolegów i systemu drużyny. Stopniowo czuję się coraz pewniej.

Drugi etap w Celcie: Cieszę się tak samo jak sześć lat temu. Bardzo dojrzałem, częściowo z powodu kontuzji, ale również dzięki wszystkiemu, co udało mi się osiągnąć; zagrałem w wielkim klubie i wygrałem kilka tytułów. Kontuzje nie sprawiły, że stałem się inną osobą, ale spowodowały, że szybciej dojrzałem.

Zamknięcie okna transferowego: Nie powiem, że to były łatwe dni. Zawsze jest ciężko, kiedy nie wiemy, co się stanie. Wszystko zmienia się z minuty na minutę, a my czekamy. Cieszyłem się z przejścia do Celty, ale jednocześnie byłem również zdenerwowany. Dzięki Bogu wszystko udało się w ostatniej chwili dzięki pomocy Celty i Barcelony.

Jasnoniebieskie serce: Mówicie, że “to jest z serca” - to świetnie opisuje, co piłkarze czują do klubu. Gdyby nie Celta, zostałbym w Barcelonie. To coś, czego nie da się wyjaśnić, czym przesiąkasz od dziecka i później cały czas to czujesz. Żyjesz tym na stadionie i podczas treningów. Bronienie herbu, który dawał mi tyle radości, gdy byłem dzieckiem, to coś wspaniałego. Dorastaliśmy, chodząc na Balaídos, najpierw żeby oglądać mojego ojca, a później w jego towarzystwie. Zarówno ja, jak i moja rodzina bardzo cieszymy się, że możemy znowu być w domu.

Powrót na Metropolitano: To ogromne emocje. Poza tym ostatnią kontuzję odniosłem, grając właśnie na tym stadionie. Wyjątkowo było znowu poczuć się w 100% formie i założyć koszulkę Celty.

Oczekiwania: Czuję wyjątkową sympatię kibiców, wiem, że chcą, żebym pokazał swój najwyższy poziom gry. Nie mam wątpliwości, że to się wydarzy. Muszę poprawić niektóre rzeczy, ale z tą drużyną, chęciami do nauki i chęcią zostania lepszym piłkarzem wiem, że tak się stanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ma ktoś staty jak sobie radzi w Vigo interesuje bo całkiem dobry grajek żeby nie kontuzję