Napoli nie chce pozwolić na odejście Fabiana Ruiza do Barcelony

Łukasz Lewtak

12 października 2019, 09:00

Corriere dello Sport/Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes Napoli Aurelio de Laurentiis nie chce rezygnować z usług Fabiana Ruiza i stara się zapobiec odejściu zawodnika do Barcelony lub Realu Madryt. Dlatego też ma zamiar zawrzeć w nowej umowie dla piłkarza klauzylę anty-Barça i anty-Real w wysokości 120 milionów euro.

Już od kilku tygodni agenci Fabiana Ruiza wiedzą, że Napoli chce przedłużyć umowę z piłkarzem o jeden sezon, do 2024 roku. Podpisanie nowego kontraktu wiązałoby się z podwyżką dla zawodnika. Były gracz Betisu zarabiałby około 2 mln euro. 

Ponadto prezes Napoli Aurelio de Laurentiis chce wpisać do umowy specjalną klauzulę, która ma zapobiec odejściu Fabiana do Barcelony, Realu Madryt czy Manchesteru City. Miałaby zostać w niej zapisana kwota 120 milionów euro. W Serie A nie ma co prawda obowiązkowych klauzul wykupu w umowach, jakie kluby zawierają z piłkarzami, jednak wiele zespołów uwzględnia w kontraktach kwotę przyszłego transferu.

De Laurentiis jest świadomy, że giganci europejskiego futbolu uważnie obserwują Fabiana Ruiza. W tym sezonie Éric Abidal oglądał 23-letniego Hiszpana podczas meczu Napoli z Lecce. Tymczasem Fabian jest jednym z kluczowych zawodników dla Carlo Ancelottiego. W obecnym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach, dlatego jego odejście byłoby sporym ciosem dla zespołu z południa Włoch.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

My chyba potrzebujemy lewego napastnika i dziewiątki, ale kolejny pomocnik do zapełniania trybun na pewno się przyda.

Mieli go pod nosem,w Betisie.Ale takich ma fachowców teraz Barto,zawodnik musi błysnąć w innym klubie,jego cena urosnąć,wtedy jest do kupienia.Inna sprawa,że ten gość potrzebny na CN jak dziura w moście.

I całe szczęście. Następny Gomes nie jest nam do niczego potrzebny. Jak to jest że w największym klubie na świecie pracują tacy ludzie odpowiadający za transfery..

Boże Napoli proszę zróbcie to będe wdzięczny mamy lepszych pomocników + jeszcze jest Puiq i Collado.

Klauzula 120 milionów ma być anty? Jeżeli jest tego warty, to może poza Barceloną nikogo nie zniechęci.

klauzula anty Barca/real troche smieszna. raczej to jest klauzula zeby nabić kase

Pewnie wzmocni rywala Napoli czyli Juventus...

Pamiętam jak Ancelotti mówił że Milik i Ruiz to zawodnicy którzy się rozwiną. Jeden z nim rozwinął się chyba w drugą stronę.

To nie, pomocników mamy aż za dużo. Mamy dodatkowo młodego Puiga. Na rynku mamy co wielu innych piłkarzy, a w tych czasach jest mnóstwo dobrych środkowych pomocników. Zresztą co roku są jacyś nowi i "objawieni". Bierzmy ludzi ze szkółki, tam też co roku może być nowy geniusz.