• 2' Lautaro Martinez
  • środa, 2 października 21:00
  • Camp Nou
  • TVP 1

Po meczu o dwóch twarzach - kiepskiej pierwszej i kapitalnej drugiej połowie - Barcelona pokonała Inter 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy już po 119 sekundach zmuszeni byli odrabiać straty. W uliczkę wypuszczony został Lautaro Martínez, który wygrał pojedynek biegowy z Lengletem i mocnym uderzeniem w długi róg nie dał szans Ter Stegenowi.

Po stracie bramki Barça bardzo szybko chciała odpowiedzieć, ale szczelna obrona Interu nie pozwalała na wiele. Rozpoczynane przez Messiego i De Jonga akcje kończyły się zazwyczaj na szesnastym metrze od bramki Handanovicia. Bliżej zdobycia gola był Inter za sprawą Barelli, ale jego uderzenie zablokował Semedo, ratując swój zespół od utraty drugiej bramki. Chwilę później Portugalczyk po raz drugi wystąpił w roli głównej, blokując uderzenie Martíneza. Po stronie Barcelony bliski trafienia był Arthur, ale w dogodnej sytuacji Brazylijczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Valverde szybko zareagował na boiskowe wydarzenia i już pięć minut po zmianie stron wprowadził na boisko Vidala w miejsce Busquetsa. Chilijczyk od samego wniósł sporo ożywienia i miał udział przy wyrównującej bramce Luisa Suáreza, który kapitalnym uderzeniem z woleja doprowadził do remisu.

Druga zmiana Valverde również dużo zmieniła w grze Barcelony. Wprowadzony w miejsce Griezmanna Dembélé już w swojej pierwszej akcji był bliski zdobycia gola, ale piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła bramkę Interu.

Przewaga i cierpliwość Barcelony zostały nagrodzone w 84. minucie. Błysk geniuszu pokazał Leo Messi, który minął trzech rywali i wyłożył piłkę jak na tacy Suárezowi, a ten kierunkowym przyjęciem zrobił sobie miejsce i uderzył obok bezradnego Handanovicia. Jak się później okazało, było to trafienie na wagę zwycięstwa.

Barcelona pokazała dzisiaj charakter. Odrabianie jednobramkowej straty przeciwko dobrze spisującemu się w obronie Interowi nie było łatwym zadaniem, ale dzięki geniuszowi Messiego i Suáreza, świetnej zmianie Vidala oraz nieustępliwości trzy punkty zostały dzisiaj na Camp Nou.

Remontada to była z PSG a nie z Interem z 0-1 na 2-1 trener musi odejść to jest Barca tak nie można grać trzeba szukać rozwiązań, mamy taki potencjał piłkarski że inne kluby mogą tylko pomarzyć. A Barca nie gra na swoim poziomie wyjdziemy z grupy i co dalej strach przed każdym meczem czy nie będzie upokorzenia

Zastanawiam sie czy te artykuly pisze ktos kto ogladal mecz czy nie. Pisze ktos o niebezpiecznych sytuacjach interu, ze semedo 2 razy zablokowal... A to ze Lautaro Martinez mial 100% sytuacje z glowki z 5m i ter Stegen fenomenalnie zareagowal i obronil to nie wazne..

Valverde musi odejść Barcelona to za wysokie dla niego progi...
Nie można kupić po Coutinho nie mając dla niego odpowiedniej pozycji a Messiego on nie zastąpi z góry było wiadomo znowu kupić Griezmana i De Jonga i nadal dla nich nie mieć odpowiedniej i optymalnej dla nich pozycji ! Skandal na poziomie takiej drużyny jaką sportowo i finansowo jest FC BARCELONA.
De Jong musi grać na pozycji pivota może Barcelono czas się obudzić posadzić na ławce albo sprzedać za bardzo dobre pieniądze do USA Busquetsa a postawić na pozycji defensywnego pomocnika Franka, który na tej pozycji wdarł się na salony Złotej Piłki w zeszłym sezonie? Podobnie jest z Griezmanem który wczoraj plątał się na pozycji lewoskrzydłowego między pozycją Dembele a Alby które są nominalne dla tych dwóch Panów a dla Antka jedynym miejscem to jest prawa strefa boiska drugim Henry-m on nie będzie. Antek jest w stanie dać Barcelonie 20 -25 goli w sezonie ale k.... trenerze znajdź dla niego miejsce i ustaw go na optymalnej naturalnej dla niego pozycji.
Czy dobro zespołu zgodnie z MES QUE UN CLUB od czucia się komfortowo w Barcelonie Messiego? Przecież nasz La Pulga (mój ulubiony prywatnie piłkarz) powinien zostać cofnięty na rozegranie przejąć role Iniesty i razem z Arthurem tworzyć linię pomocy jako dwóch ofensywnych pomocników rozgrywających a za ich plecami ustawiony Frank De Jong. Messi może nadal strzelać z rzutów wolnych i karnych ale w ataku nie jest tak potrzebny drużynie jeśli klub zdecydował się na zakup Griezmana.
Nowe trio Dembele Suarez Griezman nie straci na wrtości a na pewno może nam kibicom wiele zaoferować. (Osobiście liczę za rok na wymianę Dembele - Neymar).
Barcelono obudź się zwolnij tego Kasztana Valverde i kup trenera klasy światowej.
Osobiście mam 2-3 kandydatów.
Drużyną rządzi szatnia, piłkarze a nie trener !

Wszyscy liczą że gdyby Inter wykorzystał swoje sytuację w 1 połowie... Słabe to jest, można powiedzieć że gdyby Arthur strzelił bramkę w dogodnej sytuacji gdyby Griezmann w pierwszej połowie pod bramka podawał a nie uderzał i tak dalej i tak dalej, inter ładnie zagrał 1 połowę ale bez szału od tego jest obrońca żeby blokować strzały

Nie zgodzę się z tym że Messi wyłożył piłkę jak na tacy Suarezowi, owszem ładny drybling ale cała robotę przy drugiej bramce zrobił Suarez gdyby przyjął normalnie piłkę to byłaby jedna z wielu akcji a tak to mamy bramkę

Po pierwszej połowie wczorajszego spotkania ciężko wyróżnić kogokolwiek z naszej drużyny, ponieważ najzwyczajniej w świecie graliśmy bardzo źle. Taka gra to przykry widok do którego nie przywykliśmy. Na szczęście w drugiej połowie Valverde posłał do gry odpowiednich zawodników którzy dodali nam gazu sprawiając, że nasza gra poszła do przodu. Bardzo dziwi mnie fakt dlaczego Ernesto notorycznie pomija Vidala przy ustalaniu pierwszego składu? Przecież ten facet jest jak wojownik. Praktycznie w każdym meczu walczy na całego bez względu na to czy mecz jest o coś czy nie. Chyba czas się nad tym zastanowić. Pozytywnie zaskoczył mnie również Dembele, który był bardzo aktywny strasząc co jakiś czas Inter. Skomentować postawę naszego lidera czyli Messiego. Muszę przyznać, że gdybym nie wiedział, że wraca po kontuzji wcale bym tego nie zauważył. Był aktywny parę razy pięknie wkręcając w murawę swoich rywali. Szkoda, że nie udało mu się zdobyć bramki. Na szczęście mieliśmy w pogotowiu Luisa, który w końcu się przełamał dając nam zwycięstwo. Na początku spotkania trochę męczył mnie widok nieporadnego Semedo jednak z czasem Portugalczyk wziął się w garść ratując nas w jednej z akcji. Warto również wspomnieć o fenomenalnej interwencji Ter Stegena rodem z gier bez której wynik mógłby być zupełnie inny. Chociaż wydaje mi się, że przy szybkiej stracie pierwszej bramki Niemiec mógł zrobić nieco więcej. Mimo to nie mam powodów do narzekań. Wygraliśmy całkowicie zasłużenie. W końcu Valverde trafił ze zmianami, które w dużej mierze przyczyniły się do naszego końcowego sukcesu. Teraz kilka dni przerwy i wracamy na trudny mecz z Sevillą.
VEB!

U Guardioli ta kadra wygrywała by tryplety co roku. Porażka. Co z tego, że wygrali jak się tego oglądać nie dało.

A co powiedzieć o Langlecie i jego zawrotnej prędkości przy pierwszej bramce ?

Brakuje mi już nerw na oglądanie tego biednego griezzmana na tym lewym *#%! Przeklętym skrzydle . Dlaczego my mamy takiego ślepego trenera ? Mamy gościa który ma takie umiejętności a nie możemy z niego korzystać . Popatrzcie na Cou co gość robi gdy ma normalnego trenera.. dlaczego griezzman nie może grać z przodu z suareza i być od prawej strony a za nimi biegał by Leo i rozgrywał piłki jak to robi cały czas

To jak de Jong operuje piłką jest piękne.

Podzielam opinię seba444, że hiszpańska piłka jest w odwrocie. pokazał to już miniony sezon, w którym zespoły LL nic nie ugrały na arenie międzynarodowej, a obecne rozgrywki LM potwierdzają, że poziom hiszpańskich zespołów się znacznie obniżył. Przyczyn może być kilka:
- więcej kasy dla klubów innych lig z praw transmisyjnych, sponsorskich,
- odpływ piłkarzy z LL do innych lig,
- kluby z innych lig nauczyli się myśli trenerskiej i filozofii gry zespołów hiszpańskich; znaleźli na to antidotum

Kto oglądał mecz i zna się trochę na piłce to wiadomo wnioski są jedne dwa oblicza Barcelony Pierwsza połowa hmm lepiej zapomnieć druga już lepsza zepchneliśmy Inter pod ich bramkę Ale ciekaw jestem co by było jak zamiast Interu były by inne drużyny typu psg juve czy City które grały by cały mecz tak jak Inter 1 połowę.. Mieliśmy trochę farta że po pierwszej dobrej połowie Interu nie przegrywalismy 0-2 albo 0-3 bo wtedy już można było się pożegnać z wygraną

Sergio - ławka, w jego miejsce musi wejść de Jong.
Suarez - niby dwie bramki strzelił, ale jestem zdania, że to powinien być jego ostatni sezon w FCB
Griezmann - nie wiem, co się z nim dzieje, albo nie gra na swojej naturalnej pozycji, ale jest totalnie bez formy... może przesunięcie do pomocy coś by dało
Vidal - walczak, który nogi nie odstawi, świetny mecz
Semedo - skóre nam ratował, ale to bodajże trzeci zawodnik, który nie grał na swojej naturalnej pozycji

Panowie, nie oszukujmy się - to był słaby mecz i gdyby w tym momencie przyjechał do nas ktoś z topu europejskiej piłki (City, PSG, Liverpool, Juve), byłoby z nami bardzo krucho. Mecz wygrały indywidualności, a nie kolektyw, i to jest bardzo zła wiadomość.
W ogóle, to jestem zdania, że hiszpańska piłka klubowa jest w tym momencie w potężnym dołku.

Pewnie było to już dzisiaj napisane 100 razy ale to Inter miał kapitalną pierwszą połowę i kiepską drugą.
Barca zagrała w miarę równy w miarę niezły mecz, dysproporcja rywala sprawia wrażenie przewagi Barcy. Mecz na remis a Inter od wczoraj na pewno zyskał sporo nowych fanów.

POmoc bez Arthura jest jak Valverde bez szczęscia

nie był to nasz może wybitny mecz, ale słaby też nie był, bardzo mało sytuacji bramkowych zarówno z naszej jak i ich strony, ale cóż tu się dziwić jak włosi po bramce na 1-0 tylko się murowali, dlatego tym bardziej cieszy mnie nasze zwycięstwo i wola walki, Luis zaimponowałeś mi wreszcie w LM, na pewno po powrocie piłkarzy kontuzjowanych będzie to wyglądało tylko lepiej - bo messi-suarez-dembele muszą się zgrać z griezmannem i de jongiem:) na razie ni było kiedy:)

Panie Valverde, czas się rozstać

Jakby nie patrzeć po wejściu Vidala zaczęliśmy grać i to broni trenera, bo to jego wybór.
To że my piszemy że mają go wywalić to nie oznacza, że zarząd też to widzi, są wyniki (styl jest jaki jest) i nic z tym nie zrobimy... Też mnie wkurza, że nie podpowiada gościu z boku, bo takie coś jest potrzebne każdemu piłkarzowi, a jedyne czym się broni to wynikami, bo przy takiej 11nastce nawet bez podpowiedzi sami potrafią grać.
Na drugi minus ustawienie Messi-Griezmann to są podobne typy piłkarzy zmieniających pozycje cały czas, nieustawionych sztywno do jednego skrzydła, dlatego dużo traci Griezmann moim zdaniem. Miejmy nadzieję, że przyjdzie kilka srogich wpierdli i Valverde out, a w jego miejsce jakiś sensowny trener :)

Nasza gra w pierwszej połowie porównywalna jest do miny Valverde, ospała,bez pomyslunku.
Ten facet na naszej ławce trenerskiej to pomyłka. Popatrzmy jak przy linii zachowują się tacy trenerzy jak: Klopp, Simeone, Conti oni żyją tym co robi drużyna grają z nimi. A nasz przycupną sobie i drzemie. Chyba nie ma drugiego takiego trenera. On wygląda jakby go mecz nie interesował, błądząc gdzieś myślami poza boiskiem.
Valverde miał już wystarczająco dużo czasu na stworzenia odpowiedniego stylu gry, odpowiednio przebudowywać zespół. On nie zrobił nic. Jedynym ewentualnym usprawiedliwieniem może być to, że po prostu mało może, że nie ma wpływu na kupowanie piłkarzy, na skład drużyny, a piłkarze nie chcą trenować. Ale to wyglądałoby na teorię spiskową.
Valverde out.

KATASTROFA! tak bym zatytułował artykuł!! Nie szło na to patrzeć.. Zero pomysłu na grę. Akcje rozgrywane bardzo wolno, bez pomysłu i zaskoczenia! Niech ten chłopek na ławce trenerskiej już odejdzie! Może być tak, że złapią wiatr w żagle za chwilę, bo bywało, że początek sezonu był świetny, a później zadyszka czego świadkami byliśmy w Rzymie i Liverpoolu! Suarez pokazał pazu i takiego go właśnie lubię oglądać.. Grizłold lipa, mam nadzieje, że w końcu odpali i znajdzie wspólny język z Messim i Suarezem. Oby było tylko lepiej, ale patrząc na styl.. nie wróże im wiele.

Dobry mecz się zaczął jak zszedł Busi i de Jong zajął jego pozycje a Vidal ciągnął środek po całym boisku. Niestety Grizman znów słabo.

3 punkty zawsze cieszą ale trzeba mieć świadomość, że z taką grą będzie ciężko wygrać nawet w Pradze.

Ale dno, przecież to ewidentnie widać, że ten gość nie ma pomysłu na grę, jaka remontada? Zwolnienie valverde powinno byc zrobione juz rok temu siedział jak ta pipa wczoraj na tej trawce, żal patrzeć na ta grę jedynie indywidualne umiejętności zawodników ratuje dupe Barcelonie... trzeba się przyzwyczaić bo za valverde takie będą teraz mecze

Kolejny zwodniczy mecz gdzie tyłek waldkowi ratuje geniusz dwoch panow. Ile juz bylo tak razy? Dalej niektorym fanom ev sie to nie nudzi widze. Obudzcie sie patrzac na tego pana to zyc sie odechciewa.

Do przerwy jakby bylo 3-0 dla Interu to nie było by to niesprawiedliwe a wtedy byscie zobaczyli remontade jak swinia niebo.

No niemożliwe, obrońcy Valverde (że też jeszcze tacy są) wypełźli z nor. Pokonaliśmy mocarny Inter, który nie ma szans na wyjście z tej grupy i w 1 kolejce cudem u siebie uratował remis ze Slavią Praga...

Szkoda tylko, że już nawet na Camp Nou gdzie nie przegrywamy przydarzały się tak koszmarna połowa jak I, gdzie znowu nie dojechali na mecz. Przecież Inter mógł zamknąć te spotkanie po 45 minutach. Valverde niby defensywny trener, a kolejny sezon rywale z dziecinną łatwością dochodzą do sytuacji. Kiedyś mieli problem, żeby podejść w meczu z piłką pod nasze pole karne, teraz nikt nie ma z tym problemu.

A ofensywa to standardowo podaj do Messiego, niech on się martwi. Jeśli ten trener nie umiał wkomponować do tego zespołu takiego piłkarza jak Coutinho, to tym bardziej nie będzie umiał Griezmanna.

Wegetacja tej drużyny przedłużona, tu tylko zdrowy Messi, w najlepszej formie standardowo może robić skrzywionemu Ernesto wyniki.

Po raz pierwszy w tym sezonie można być dumnym z Barcelony. Zagrali naprawdę świetny mecz , szacunek dla Interu za pierwszą połowę zagrali kapitalnie to jak oni wychodzili z pod pressingu to było coś , w drugiej połowie już im zabrakło sił bo jednak przez prawie cały mecz głównie ganiali za piłką , z tak grającym Interem w pierwszej połowie to nawet Barca Guardioli miała by problem więc tym większy szacunek dla zawodników Barcy że zdołali wygrać ten mecz . Zmiany na duży plus , Vidal to tradycyjnie Pitbull co idzie na piłkę jak byk na czerwony kolor , Dembele również dobra zmiana . Co by nie mówic o Suarezie ale on w tym meczu udowodnił że jeszcze w pojedynczych spotkaniach jest w stanie robić niesamowite rzeczy na boisku , niestety Grizmann poziomem do Suareza i Messiego się nie zbliżył , wygląda jak zwykły pracuś a nie jeden z czołowych piłkarzy świata . Ogólnie mega zadowolenie z tego meczu :D

Vidal uporządkował naszą grę w środku pola i tylko jemu zawdzięczamy dzisiejsze wymęczone zwycięstwo !!!Ręce precz od Vidala ten gość musi zostać !!!

Z Messim i Busquetsem w trakcie bronienia Barca gra w 9. Busquets na ławę bo już od dawna nie jest w swojej najlepszej formie, tylko drepta po boisku. Za niego Vidal, albo Rakitić, który nie gra dlatego że klub chciał się go pozbyć żeby ściągnąć Neymara, i teraz Valverde go nie wystawia bo nie chce przyznać się do błędu, że przez to nie grał tylko przez słabszą formę.

Świetny mecz.

Cichu bohater meczu to Semedo, Valdek dobrze zareagował Vidal świeża krew, Dembele też dużo lepszy od Grizmana.
Leo rozkręca się z minuty na minutę.
Vamos! LM obowiązkowo trzeba wygrać!

Nie ważne jak, ważne że mamy serię zwycięstw. Messi wraca z formą, a to zwiastuje lepsze czasy. Do boju po kolejne zwycięstwa. Brawo za walkę do samego końca.

Barca strzela 2 gole Interowi i wygrywa z drużyną, która 2 gole straciła w 6-ciu kolejkach Serie A.
Barca wygrywa z drużyną, która w 2-3 sekundy po stracie piłki ustawia podwójny autobus 5+3.
Valverde skutecznie reaguje na sytuację na boisku i jest wygrana w mega trudnym meczu.
Wszyscy ciężko pracują na boisku, a Suarez pakuje 2 gole.
Ale nie! Styl niedobry! Jaki q....a styl z tym Interem można było zrobić ja się pytam?
Ale nie! Valverde out, a „gruby” słaby!
A słaby i wkurzający to był ten sędzia „z komina”, który nieprzedłużając pierwszej połowy nawet o minutę, czy tez nie gwiżdżąc 3 fauli na Suarezie pokazał komu pomaga.

Jak Barca musi sprzedać kogoś to Rakitić i Alena. Vidal jest niezbędny w takich tego typu meczach. Rozumiem opór EV w sprawie sprzedaży Vidala. Dlatego Trenerem jest EV a nie "eksperci z Rambli"!!!!!!!!

Świetnie czytał mecz EV. Wprowadził bardzo dobre 2 zmiany, których nie rozumieją znafffffcy z Rambli. W drugiej połowie Barca zupełnie inaczej grała. Znaffffffcy z Rambli myślą, że Conte przewyższał EV, a jednak śmieje się ten kto ostatni się śmieje. Widać jakie IQ mają.