Javier Calleja: Barcelona na Camp Nou pokazuje swoją jakość i potencjał

Dariusz Maruszczak

23 września 2019, 19:35

AS

1 komentarz

Trener Villarrealu Javier Calleja podczas konferencji prasowej wypowiedział się na temat jutrzejszej rywalizacji z Barceloną w 6. kolejce LaLigi.

Barcelona nie spisuje się dobrze: To prawda, że Barça chciałaby zacząć sezon w inny sposób, ale ma problemy głównie na wyjazdach. U siebie pokazuje swoją jakość i potencjał. To jedna z najlepszych drużyn na świecie i to będzie trudny mecz. Podchodzimy do spotkania w dobrej formie, ale wiemy, czym jest Barcelona.

Oczekiwania: Spodziewam się spotkania znacznie odmiennego od tych, które do tej pory rozegraliśmy. Barcelona bazuje w swojej grze na posiadaniu piłki, ma wielkie indywidualności, więc trzeba być perfekcyjnym, żeby wyciągnąć z takiego starcia coś pozytywnego. Zobaczymy, czy dobrze się zregenerowaliśmy, i kto będzie mógł wystąpić. Niezależnie od wszystkiego poślemy do gry konkurencyjną drużynę. Oczekuję meczu ładnego dla widza. Obie drużyny szukają bramki przeciwnika, strzelają dużo goli na początku sezonu i my z tego nie zrezygnujemy. Będziemy próbowali bronić bramki, żeby utrzymać czyste konto, tak jak w ostatnich kolejkach, i wyrządzić Barcelonie szkodę dzięki naszym mocnym stronom.

Ustawienie 4-1-4-1: Podoba mi się drużyna w tym systemie, a w ostatnich kolejkach spisujemy się bardzo dobrze. Daje nam większe bezpieczeństwo, ponieważ linie są bliżej siebie i jest większy rygor taktyczny, co sprawia, że dominujemy i mamy większe szanse na wygranie meczu.

Opcje w ataku: Musimy grać drużynowo, a indywidualności powinny służyć zespołowi. Mamy zawodników o dużych umiejętnościach i młodzież, która walczy za każdym razem, gdy wychodzi na boisko.

Sezon Barcelony: Barça ma wiele argumentów, żeby grać tak, jak potrafi. W tym zespole jest wiele talentu i na koniec sezonu będą walczyć o wszystkie trofea, jak zawsze.

Rzuty karne: Widziałem wiele jedenastek, w pierwszych kolejkach odgwizdano przeciwko nam dwie w nienormalnych zagraniach. Jest bardziej rygorystycznie i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Nie ma przypadku, że odgwizdywanych jest więcej rzutów karnych i trzeba być uważnym, ponieważ dotyczy to wszystkich drużyn. Trzeba pozwolić sędziom wykonywać ich pracę.

Silna defensywa daje pewność siebie: Gdy bronimy dobrze, atakujemy też dobrze. Drużyna ma pewność siebie, bezpieczeństwo i jest odważniejsza. Na tej samej zasadzie, jeśli atakuje się rozsądnie i robi się krzywdę rywalowi, ostatecznie broni się również lepiej i w większym porządku.

Rotacje: Profesjonaliści powinni akceptować swoją rolę i być przygotowani, kiedy będzie ich kolej. Wszyscy powinni wiedzieć, że muszą grać na 100%, kiedy przyjdzie ich czas. Nie myślę w ogóle o Betisie, tylko o posłaniu jutro jak najlepszego zespołu, żeby móc rozegrać dobry mecz z Barceloną.

Fot. Castellon Confidencial / CC BY-NC 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak zwykle kurtuazja:)