Jens Lehmann: Manuel Neuer jest lepszy od Marca-André ter Stegena

Radek Koc

16 września 2019, 22:00

Sky

42 komentarze

Po tym, jak Marc-André ter Stegen poskarżył się publicznie na swoją sytuację w reprezentacji Niemiec, w mediach rozgorzała wielka debata. Temperaturę sytuacji podniosła jeszcze wypowiedź Neuera. Teraz głos w tej sprawie zabrał Jens Lehmann.

Były bramkarz m.in. Arsenalu postanowił dość jasno wyrazić swoje stanowisko: - Kiedy obaj znajdują się w swojej optymalnej dyspozycji, Manuel jest lepszym bramkarzem. Ma wszystko, jest kompletny. 

Lehmann nie zganił jednak golkipera Barcelony za jego słowa. Jego zdaniem ter Stegen miał prawo do takiej reakcji: - Myślę, że ter Stegen powiedział bardzo dobrze. Jego słowa znajdują potwierdzenie w wysokiej dyspozycji i ma prawo, aby tak mówić. Poza tym on wcale nie powiedział nic przeciwko Neuerowi. 

- Ter Stegen może być w tym przypadku nawet wzorem do naśladowania dla innych. To jest dobre dla całej reprezentacji. Zawodnicy powinni wyrażać swoją ochotę do gry. 

Florian K./CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Książkowy przykład gównoburzy w mediach o nic szczególnego.

Szczegół, że Mats od paru lat gasi Neuera jak peta.
No ale za zasługi trzeba występować, chyba, że się połamie to wejdzie zamiennik.
Czego oczywiście nawet największemu wrogowi nie życzę.

chyba w ping-ponga...

Pewnie tak samo lepszy jak on od Kahna...

Ja też jestem lepszy od Marka.

Jestem wewnętrznie skonfliktowany. Z jednej strony lubię MAtSa a z drugiej nie znoszę reprezentacji Niemiec i życzę jej jak najgorzej. Może więc kompromisowo niech broni Lehmann? :D

Wszystko ok, pytanie tylko kiedy Neuer był w optymalnej formie ? (Mówię o ciut dłuższym okresie niż 2-3 mecze) ✋

Lepszy to on był jakieś 3 lata temu, teraz ter Stegen to chowa go do kieszeni

Chyba w "palanta" Manuel to najbardziej przereklamowany zawodnik jakiego znam . Gra nogami OK super to jego atut , ale jak ma już bronić to lipa np z Realem Madryt szmacianki wpuszczał.

wstawaj stary, zesrałeś się

Taka wypowiedź, która nic nie mówi mówiąc wiele. A dokładniej rzecz ujmując, Niemcy popadły w skrajność. Z maksymalnie profesjonalnej kadry zawodowców, w której nikt się nie wyróżniał za to każdy się jej bał bo razem pracowała jak niezawodna maszyna, do kółeczka wzajemnej adoracji. Loew ostentacyjnie olewa MATSa, czego dobitnym przykładem jest występ Neuera na mundialu... Mundialu, który był miesiąc po tym, jak Neuer wrócił do grania w piłkę po łącznie 360 dniach kontuzji (z krótkimi przerwami, ale łącznie tyle czasu nie mógł grać od kwietnia 2017 do maja 2018). Po kompromitacji na mundialu przychodzi Liga Narodów i znowu Ter Stegen grzeje ławę, gdzie z daleka widać, że Neuer to już nie ten sam człowiek co przed kontuzją. Mija rok w którym Manuel prezentował się przeciętnie, cień samego siebie będący obecnie na pozycji średniaka niż bramkarza z topu, i znowu pierwszy skład... A potem przychodzi klakier Lehmann i udając kurtuazję próbuje udowodnić, że Neuer jest lepszy. No tak, można by tak powiedzieć w jego prime, ale od 2 lat to jest już nie jest ten sam gracz i obecnie nie ma żadnego podjazdu do MATSa, po prostu gra za zasługi albo bliskie stosunki z selekcjonerem. Z resztą sam Loew mówił w wywiadzie, bodajże z okazji ligi narodów, że forma nie ma znaczenia, Neuer będzie głównym bramkarzem i koniec.
A my narzekamy na naszą kadrę, że Brzęczek wystawia co chwila Błaszczykowskiego.

dam odpowiedni komentarz do tej wypowiedzi „XD”

Fakt lepszy ale parę lat temu obecnie to nie jest :)

Pamietam jak w czasie meczu "odlal" sie za bramka :)

Neuer już w optymalnej dyspozycji nigdy nie będzie, a ter Stegen jest na szczycie już kolejny sezon z rzędu. Niemcy sami sobie zrobią krzywdę jeśli nadal będą stawiać na gorszego bramkarza. Na turniejach decydują detale.

Kogoś chyba jeszcze finał z 2006 boli

"Manuel jest lepszym bramkarzem. Ma wszystko, jest kompletny."
Mnie proszę w to nie mieszać.

Sęk w tym, że Ter Stegen miał niesamowity poprzedni sezon. W obecnym nie pokazał poza dwoma interwencjami nic. Widać też, że nie ma czucia bramki przy sam na sam bo nawet przy strzale Gamerio kolejny raz ciut źle się ustawił. Widać to na powtórce za bramki.
A to, że trener kadry woli zawodnika któremu ufa. To jego sprawa.

Problem jest w tym, że Neuer już od kilku lat jest bez formy...

Chłop chyba w szoku jest

Mógłbym się z nim nawet zgodzić... Neuer w optymalnej dyspozycji, czyli jakieś 4-5 lat temu, rzeczywiście był w stanie konkurować z Ter Stegenem. Dziś Marc to inna bajka.
Komentarz usunięty przez użytkownika

tylko ze od 4 lat Marc jest o klasę lepszy

Może to i prawda ale Marc jest prawie ciągle w "optymalnej" formie,a kiedy ostatnio był Neuer ?

Lehmanna zapamiętam głównie z bramek strzelanych mu przez Messiego. 4 w jednym meczu :)

Przecież nie powiedział nic kontrowersyjnego, sama prawda.

Hehe, Niemcy...

W jakimś niemieckim szmatławcu, pojawiła się kiedyś informacja jakoby Manuel N. miał romans z selekcjonerem kadry. Wówczas wydawało mi się to śmieszne... W Niemczech co jakiś czas pojawiają się podobne plotki.

Nie pijani , tylko uposledzeni , Neuer byl lepszy kiedys , ale teraz gra za nazwisko i tyle.

https://youtu.be/xc7VpKgGkyU/a" target="_blank" rel="nofollow">https://youtu.be/xc7VpKgGkyU" target="_blank" rel="nofollow">https://youtu.be/xc7VpKgGkyU
Tyle w temacie.
Jeden gol w lepszej jakości.
https://youtu.be/tbKMBuR-pxs/a" target="_blank" rel="nofollow">https://youtu.be/tbKMBuR-pxs" target="_blank" rel="nofollow">https://youtu.be/tbKMBuR-pxs
Edit. Coś to edytowanie tutaj słabo działa.

Normalne. Wielu tutaj twierdzi, że Fabiański jest lepszy od Szczęsnego.
Komentarz usunięty przez użytkownika

nie ma to jak podburzający tytuł artykułu z którego wynika coś przeciwnego... ale to motywuje do przeczytania artykuł

Boże ja nie wiem ci niemcy chyba pijani XD