Paco Alcácer w świetnej formie spróbuje zagrozić Barcelonie

Julia Cicha

16 września 2019, 19:00

AS

5 komentarzy

Paco Alcácer przeszedł z Barcelony do Borussii latem 2018 roku i od razu zaczął świetnie sobie radzić. W swoim pierwszym sezonie strzelił aż 18 bramek w 26 meczach, co na pewno sprawia, że Niemcy zrobili dobry interes, płacąc za niego 23 miliony euro. Teraz napastnik zmierzy się ze swoim byłym zespołem, będąc w świetnej formie.

Od początku bieżącej kampanii Hiszpan strzelił siedem goli w sześciu meczach – pięć w Bundeslidze, jednego w Superpucharze Niemiec i jednego w krajowym pucharze. Dzięki temu stał się zawodnikiem z najlepszą średnią w najnowszej historii klubu – trafia do siatki średnio co 68 minut. Do tego należy dodać, że Alcácer wpisał się na listę strzelców w sześciu ostatnich spotkaniach Borussii z rzędu oraz w dwóch starciach reprezentacji Hiszpanii, z Rumunią i Wyspami Owczymi.

W sumie zawodnik strzelił więc dziesięć bramek w ośmiu ostatnich meczach. Gra przeciwko Barcelonie z pewnością dodatkowo go zmotywuje. W barwach katalońskiego klubu Alcácer zdobył 15 goli w 50 meczach i pozostawał w cieniu Leo Messiego, Luisa Suáreza i Neymara. Nawet po odejściu Brazylijczyka do PSG Paco nie odgrywał znaczącej roli. W Niemczech odzyskał jednak instynkt strzelecki, który w przeszłości pokazywał już w Valencii. W trakcie trzech sezonów strzelił dla Los Chce 43 gole.

Niedawno Alcácer udzielił wywiadu dla hiszpańskich mediów, w którym powiedział, że niektóre osoby z Barcelony nie zachowały się względem niego odpowiednio. To tylko sprawi, że tym bardziej będzie chciał wpisać się jutro na listę strzelców.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zastanawia mnie, że został uznany za zbyt słabego, żeby być zamiennikiem Suareza... a teraz obawiamy się jego formy strzeleckiej.

Trochę mało $$$

Oglądając mecze BVB widzę czemu nie zrobił kariery w Barcelonie. To jest dobry napastnik, ale ma swoje ograniczenia. Przede wszystkim zbyt często nie jest częścią gry reszty zespołu.

15 bramek w 50 meczach. Pewnie w większości z tych meczów, grał niespełna 10 minut, jak zespół grał na utrzymanie wyniku. Dobrze, że w BVB pokazuje, że jest dobrym napastnikiem i byłby solidnym zmiennikiem dla Suareza.

Z taką wesołą defensywą i niezbyt szybką nie będzie raczej mu trudno o sytuacje.