Kolejna odsłona rywalizacji Marca-André ter Stegena i Jaspera Cillessena

Dariusz Maruszczak

14 września 2019, 17:30

Marca

3 komentarze

Marc-André ter Stegen i Jasper Cillessen spotkają się dziś ponownie, choć w barwach różnych zespołów. Przez ostatnie trzy lata obaj walczyli o miejsce w podstawowym składzie Barcelony, choć Niemiec nie dał szans Holendrowi w tej rywalizacji. Teraz Cillessen znów będzie miał szansę udowodnić swoją wartość na Camp Nou.

Ter Stegen wrócił do Barcelony po zgrupowaniu reprezentacji, dzięki czemu będzie mógł podnieść się z ławki rezerwowych, na której zasiada podczas meczów Niemiec. 27-latek jest dla Blaugrany prawdziwym talizmanem w rywalizacji z Valencią, ponieważ jeszcze ani razu nie przegrał z tą drużyną. Barça z ter Stegenem w bramce zanotowała cztery zwycięstwa i cztery remisy. Jednak tylko w jednym spotkaniu bramkarz Barcelony zanotował czyste konto, gdy Katalończycy wygrali z Los Che 7:0 w półfinale Pucharu Króla 2015/2016. Łącznie piłkarze Valencii w ośmiu starciach strzelili mu dziewięć goli, z czego osiem w LaLidze i jednego w Copa del Rey.

Jasper Cillessen szybko wróci na Camp Nou po odejściu z klubu w lipcu. Holender spędził w Barcelonie trzy sezony, ale mimo wzorowego profesjonalizmu (także we wzajemnych relacjach z ter Stegenem) jego cierpliwość w końcu się wyczerpała, ponieważ chciał grać więcej. Cillessen wciąż był w cieniu ter Stegena, a jego występy zostały ograniczone do meczów w Pucharze Króla, choć spisywał się w nich generalnie bez zarzutu i miał duży wkład w zdobycie dwóch trofeów przez Blaugranę. W Valencii wreszcie odnalazł swoje miejsce i jest podstawowym bramkarzem tego zespołu. W pierwszych trzech spotkaniach obecnego sezonu puścił zaledwie dwa gole. Dziś będzie miał szansę udowodnić na Camp Nou swoje możliwości.

Fot. Олег Дубина / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rywalizacja? Cillessen bawił się w dywersanta :)