Albert Celades wróci jutro na Camp Nou

Ela Rudnicka

13 września 2019, 18:45

FCBarcelona.es

2 komentarze

Albert Celades ponownie zawita jutro na Camp Nou. Były piłkarz Barcelony został niedawno nowym szkoleniowcem Valencii, po tym jak zwolniony z tej posady został Marcelino. Ostatnie spotkanie w barwach Dumy Katalonii Celades rozegrał dwadzieścia lat temu.

Obecny trener Valencii zaczął swoją przygodę z Barceloną, grając w niższych kategoriach wiekowych. W pierwszej drużynie grał przez cztery sezony. Zadebiutował 30 września 1995 roku w meczu z Realem Madryt na Santiago Bernabéu, kiedy trenerm pierwszego zespołu był Johan Cruyff. Niedługo później Barcelona pokonała Betis 5:1. Piłkarz w pierwszej drużynie rozegrał łącznie 106 spotkań, podczas których zdobył 6 bramek. Sezon 1998/99 był jego ostatnim w Barcelonie.

Następnie oglądać go można było w barwach Celty, do krórej przeszedł w wieku 24 lat, Realu Madryt, Girondins de Burdeos, Realu Saragossa oraz w New York Red Bulls.

Po zakończeniu kariery w 2009 roku Celades dołączył do sztabu szkoleniowego Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Hiszpańskiej, gdzie zajmował się prowadzeniem reprezentacji do lat 17, 18 i 21. Później przez krótko był jeszcze asystentem szkoleniowca Realu Madryt Juliena Lopeteguiego do czasu, kiedy Los Blancos ulegli Barcelonie 1:5 na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

„Niedługo później Barcelona pokonała Betis 5:1.„ fajnie, i co z tą informacją?

Co ciekawe dzielił szatnie z Figo i Ronaldo zarówno w barwach Barcy i Realu.