Rodrigo Moreno postara się przerwać kiepską serię na Camp Nou

Dariusz Maruszczak

11 września 2019, 17:30

AS

1 komentarz

Rodrigo Moreno wrócił do Valencii ze zgrupowania reprezentacji Hiszpanii po strzeleniu dwóch goli w meczu z Wyspami Owczymi. Teraz jego celem będzie przygotowanie się do spotkań z Barceloną i Chelsea.

Rodrigo liczy, że w sobotę będzie w stanie przełamać się na stadionie Barcelony, na którym do tej pory nie szło mu najlepiej. 28-latek nie strzelił bowiem na Camp Nou ani jednego gola. Trafienie do siatki w tej świątyni futbolu będzie dla niego kolejnym wyzwaniem. Rodrigo może być do niego zmotywowany po zdobyciu dwóch bramek w reprezentacji.

Napastnik Valencii rozegrał siedem meczów na stadionie Barcelony, z czego sześć w barwach Los Che i jeden jako zawodnik Benfiki. Na żadnym obiekcie nie występował równie często w spotkaniach wyjazdowych, dlatego kiepska seria może go martwić. Rodrigo przebywał na murawie Camp Nou przez 580 minut, a mimo to nie zdołał strzelić tam gola. Rozegrał na stadionie Barcelony cztery mecze ligowe, dwa spotkania w Pucharze Króla i jedno starcie w Lidze Mistrzów. Jego zespoły zaliczyły tam dwa remisy, cztery porażki i tylko jedno zwycięstwo w sezonie 2015/2016.

Rodrigo grał z Barceloną łącznie trzynaście razy w swojej karierze i odniósł tylko dwa zwycięstwa, przy czterech remisach i siedmiu porażkach. 28-latek strzelił Blaugranie trzy gole, z czego dwa na Mestalla i jeden na Benito Villamarín w ostatnim finale Pucharu Króla, wygranym przez Los Che. To ostatnie trafienie zrekompensowało mu posuchę strzelecką na Camp Nou, którą w sobotę postara się zakończyć.

Fot. Anish Morarji / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I musi podtrzymać ten trend...