Didier Deschamps: Clement Lenglet jest bardzo pewny siebie

Radek Koc

9 września 2019, 17:30

L'Equipe

11 komentarzy

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Andorą. Część pytań dotyczyła obrońców Barcelony - Lengleta i Umtitiego. 

- Clement dołączył do nas w czerwcu po bardzo dobrym sezonie w Barcelonie. Teraz też idzie mu świetnie. W czasie gry zachowuje wielki spokój i dysponuje bardzo dobrą techniką użytkową. Piłka mu nie "przeszkadza". Jest precyzyjny, a to naprawdę ważne. Nie jest szczególnie wielkim graczem, ale jest skuteczny w pojedynkach fizycznych i potrafi dobrze wyprzedzać. Cały czas robi postępy i jest bardzo pewny siebie. 

- Lenglet i Varane zagrali do tej pory tylko jeden mecz razem, więc, jeśli chodzi o automatyzmy w grze, mogą jeszcze coś poprawić. Raphael ma większe doświadczenie na arenie międzynarodowej. Obaj posiadają te samą łatwość techniczną w operowaniu piłką i tę samą łatwość w odzyskiwaniu jej. Nie szukają koniecznie okazji do pojedynków fizycznych, ale kiedy zachodzi taka potrzeba, dobrze się w tym sprawdzają. Im więcej spotkań rozegrają razem, tym większe będzie zrozumienie. 

- Każdy piłkarz demonstruje w grze swoje własne cechy charakterystyczne. Umtiti i Lenglet są lewonożni i grają po lewej stronie na środku obrony. To nie są jednak takie same profile piłkarskie. Samu szuka w większym stopniu kontaktu fizycznego, Clement stawia raczej na antycypowanie zagrań przeciwnika. Obaj są bardzo solidni w pojedynkach powietrznych. Nie ma zatem wielkiej różnicy, kiedy Varane gra z Samu bądź z Clementem. 

Вячеслав Евдокимов/CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę że Dechamp powiedział ciekawą rzecz,że Umtiti wchodzi bardziej w kontakt fizyczny z przeciwnikiem niz Lenglet.Myślę że jest to mocno widowiskowe i zyskał wielu zwolenników.Którzy lubią walkę i pojedynki.Z innej strony nie jest to dobre,gdyż jest podatny na kontuzje.Co uniemożliwia mu grę na wysokim poziomie.Pod tym względem styl Lengleta jest lepszy na dłuższą metę Lenglet będzie mniej narażony na kontuzje.

Szczególnie Langlet w dwóch meczach z Liverpoolem się popisał jak go objeżdżali jak tyczkę za każdym razem

Ależ wyantycypowal zamiary przeciwnika :D

Kapitalny transfer

Bardzo mi się podoba ze lepszy gra. Lenglet narazie nie daje ciena szansy Umtitiemu, w tym sezonie lepszy od swojego kompana Pique