Oficjalnie: Oriol Busquets wypożyczony do Twente

Julia Cicha

27 sierpnia 2019, 16:24

FCBarcelona.es

4 komentarze

FC Barcelona poinformowała, że doszła do porozumienia z FC Twente w sprawie wypożyczenia Oriola Busquetsa na jeden sezon. Holendrzy nie będą mieli opcji kupna pomocnika po zakończeniu kampanii.

Zawodnik spotka się w klubie z dawnymi znajomymi takimi jak Aitor Cantalapiedra, Javier Espinosa i Julio Pleguezuelo. Barça przypomina, że umowa Busquetsa z katalońską drużyną obowiązuje do 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Klauzula odejścia Oriola to 200 milionów euro.

Busquets ma 19 lat i dołączył do Barcelony w 2007 roku w wieku 8 lat. Zawsze odgrywał bardzo ważną rolę w poszczególnych zespołach La Masii, awansował nawet z infantilu A do cadete A z pominięciem cadete B. 29 kwietnia 2017 roku zadebiutował w Barcelonie B pod wodzą Gerarda Lópeza w Segunda División B.

Niedługo później, 19 sierpnia 2017 roku pomocnik zadebiutował z rezerwami Barçy w Segunda División A. Najważniejszym wydarzeniem był jednak debiut w pierwszym zespole 29 listopada 2017 roku w Pucharze Króla w meczu z Murcią. W poprzednim sezonie Busquets był jednym z czterech kapitanów Barçy B. Pod długiej absencji z powodu kontuzji kolana wrócił do gry i rozegrał w sumie 30 meczów, z czego 25 w pierwszym składzie. Na boisku spędził 2 208 minut, strzelił też jedną bramkę w spotkaniu z Valencią Mestalla. Często trenował również z pierwszą drużyną i został powołany na mecz z Sevillą w Pucharze Króla.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda, że nie do Ajaxu, ale ogolnie rzecz biorąc - dobra decyzja!
Chłop musi się ogrywać jeśli ma odgrywać w przyszłości istotną rolę w FCB :)

Dobra decyzja. Jemu przydadzą sie minuty oraz doswiadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Holandii.

Bardzo dobry ruch!

Myślę, że to dobry ruch. W Holandii dają dużo grać młodym, u Nas na razie by nie pograł, a tak zdobędzie niezbędne doświadczenie