Barcelona - Betis: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

32 komentarze

5:2

Real Betis Balompié

BET

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Betisem zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: porywająca gra z wychowankami w składzie

Można było mieć wątpliwości, czy Barcelona osłabiona brakiem podstawowych napastników zdoła zdominować Betis i przede wszystkim zdobyć bramki. Tymczasem pomimo słabego początku podopieczni Ernesto Valverde prowadzeni przez świetnego Griezmanna zwyciężyli 5:2, prezentując znakomity futbol. Dobrze pokazał się skreślany Rafinha, a Roberto zagrał ponownie w środku pola, notując dwie asysty. Na dodatek na listę strzelców wpisał się Carles Pérez, a udany debiut zaliczył zaledwie 16-letni Ansu Fati. To jest kierunek, w którym powinna zmierzać Barcelona!

Najgorsze: bramki po indywidualnych błędach

O ile trudno krytykować Barcelonę za dopuszczanie do wielu okazji bramkowych rywali, o tyle konsekwencje nielicznych uchybień były poważne. Najpierw pomylił się Busquets i Fekir dał Betisowi prowadzenie, a przy ustalonym już wyniku drugą bramkę dla gości po błędach Griezmanna i de Jonga zdobył Loren Moron. Jest zatem nad czym pracować.

Suarez i Bussi powinni kończyć karierę, szkodza ,że miejsce 16-latka zajmie Luis.Zamiast wydawać kasę na Neymara ,który nić nie pokazując w ostatnim czasie żąda niebotycznej sumy ,trzeba stawiać na młodych.Wczoraj młodziak zagroził pozycję Dembele, był niesamowity, wszyscyto widzeli,obyśmy go jeszcze zobaczyli.

Wszyscy obwiniaja Sergio za stratę. Rafinha też jest winny straty bramki. Dostał piłkę i zamiast do niej iść to się cofal.

Rzeczywiście Rafinha pokazał się z dobrej strony. Zmarnował tylko 2 setki i wykreował 0 sytuacji. A do tego, jaki udział w bramce Betisu miał De Jong? Dostał piłkę, której nie dało się przyjąć. Chyba redakcja oglądała inny mecz

Najlepsze: krytycy Semedo stracili swój koronny argument o braku choćby jednej asysty Portugalczyka :D
Najgorsze: prawdopodobne odejście Rafinhni. Jak ten facet jest zdrowy, to jest z niego mnóstwo pożytku

Tez bym wycofywal(oszczedzal) staruszkow juz powoli bo mlodziez jest znakomita, Ansu swoimi kilkunastoma minutami zasluzyl na miano wyzej w hierarchii niz Dembele, a ten teraz powinien udowodnic ze jest lepszy

Oglądałem od 1 bramki Betisu. Czyli gdzieś 22minuta? Powiem Wam że pierwszy raz od 2lat mi sie fajnie oglądało Barcelone i z takim spokojem że napewno wyrównają i wygrają także może Valdek poszedł po rozum do głowy i coś z tego będzie bo były chyba ze dwie akcje takie typowe dla Xaviego, Iniesty, Busiego i Messiego czyli tiki-taka :) Zastanawiam się teraz czy nei lepiej jak Messi i Suarez będą sobie dalej siedzieć na tych trybunach xd

"To jest kierunek, w którym powinna zmierzać Barcelona!" TAAAAAK kurła TAAAAAK!!!
Mam ochotę to zdanie wykrzykiwać na balkonie, aż Janusz spod trójki zadzwoni po milicję :D

Drugi gol to wyłącznie wina Griezmanna, który źle podał do de Jonga, gdzie tam niby była wina Holendra?

Fenomenalna druga połowa! Polot, zaangażowanie, finezja, szybkość. Tak powinna grać Barcelona. Oczywiście, ciągle uważam, że Busquets już nie wyrabia i zagrał bardzo słaby mecz. To, że się rozkręcił przy rozbitym psychicznie Betisie, nie może nam przysłonić obrazu z pierwszej połowy. Bezpłciowo na razie De Jong, szkoda. Świetnie, że zagrali młodzi zawodnicy. Perez, Fati, Firpo, powrót Roberto do pomocy (chyba już na stałe) - są powody do radości. Obawiam się tylko, że ciężko będzie iść w tym kierunku. Oczekiwania kibiców są ogromne, w składzie są gwiazdy, które mogą mieć poważny problem, żeby na dłuższą metę zaakceptować mniejszą liczbę minut. A prawdę mówiąc, widząc jak kreatywnie potrafi grać Rafinha, wolałbym, żeby on grał regularnie kosztem Dembele czy nawet Suareza. No i tym bardziej nie chciałbym, żeby klub sprowadził Neymara. Wtedy Perez, Rafa i Fati właściwie nie mają czego tu szukać. Duży plus za ciekawe rozwiązanie z Albą na skrzydle. Trzeba Valdka za drugą połowę bardzo pochwalić.

Najgorsze - Bartomeu i Valverde wyznaczyli zupełnie inny kierunek w jakim ma iść Barcelona

"To jest kierunek w którym powinna zmierzać Barcelona" Bardzo dobrze napisane.Rafinha po raz kolejny udowadnia że mu sie należy nowy kontrakt i pozostanie w zespole.Griezmann dziś w końcu odpalił.Perez także dobry występ.Minus właśnie te błędy w obronie ale mecz mógł się podobać VeB