Sport: Zmiany w strukturze organizacyjnej sekcji młodzieżowych Barcelony

Julia Cicha

23 sierpnia 2019, 21:51

Sport

2 komentarze

Nowa struktura sportowa sekcji młodzieżowych FC Barcelony zaczyna nabierać kształtu. Sport przedstawia dziś zmiany, które przeprowadzono, oraz osoby odpowiedzialne za poszczególne sekcje.

Dziś rano Jordi Roura i Aureli Altimira zostali już zaprezentowani drużynie juvenilu B. Obaj będą zajmować się też juvenilem A, który na razie rozgrywa jednak turniej w Portugalete. Jordi Roura będzie od teraz prawą ręką Patricka Kluiverta i będzie odpowiadać w sumie za zespoły, w których gra po 11 zawodników, a więc za starsze kategorie wiekowe (infantil, cadete i juvenil). Altimira będzie koordynatorem tych samych sekcji o nieco niższej pozycji.

Najmłodszymi 7-osobowymi drużynami zajmie się natomiast Quim Estrada. José Mari Bakero ograniczy się do pracy z FC Barceloną B, a Guillermo Amor będzie od tej pory odpowiedzialny jedynie za relacje instytucjonalne pierwszego zespołu, dalej będzie też udzielał wypowiedzi dla mediów.

W ten sposób klub postara się połączyć niejako podzielone wcześniej sekcje. Nowi koordynatorzy spróbują poradzić sobie z problemami trapiącymi drużyny młodzieżowe. Jednym z nich jest na pewno odpływ zawodników oraz trudne negocjacje z obiecującymi graczami prowadzące do podnoszenia im pensji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiedziałem, że Flinstone dalej tu pracuje :D