AS: Francesc Arnau może zostać prawą ręką Patricka Kluiverta

Julia Cicha

23 sierpnia 2019, 09:30

AS

4 komentarze

Jak dowiedział się AS, dyrektor futbolu młodzieżowego Barcelony Patrick Kluivert spotkał się niedawno z Franceskiem Arnau, by zaproponować mu stanowisko swojego asystenta i prawej ręki.

Arnau jest byłym kolegą Holendra z czasów gry w Barcelonie. Oprócz tego zajmował się on zarządzaniem w Máladze, gdzie musiał radzić sobie z trudnościami, który sprawiał szejk. Ostatecznie odszedł on z klubu właśnie przez nieporozumienia z właścicielem.

Dziennik podaje, że Arnau jest jednym z 3-4 kandydatów rozważanych przez Patricka Kluiverta. Kolejnym z nich jest Xavi Roca, były piłkarz Barcelony. Na korzyść Arnau działa z pewnością dobra relacja z Carlesem Puyolem. Były obrońca wciąż rozważa dołączenie do struktury organizacyjnej Barçy podzielonej obecnie na futbol profesjonalny (Abidal i Ramon Planes) oraz młodzieżowy (Kluivert). Puyol mógłby łączyć te dwa obszary, ale jego powrót do klubu pozostaje na razie niewiadomą. Z pewnością w Barcelonie dochodzi jednak do zmian, czego oznaką jest zakończenie współpracy z Pepem Segurą i zatrudnienie Patricka Kluiverta, który teraz próbuje zatrudnić swoją przyszłą prawą rękę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Arnau byłby super, ma spore doświadczenie. Podobają mi się te ruchy.