Ramon Catala: Ernesto Valverde źle znosi krytykę

Przemek Borecki

22 sierpnia 2019, 19:30

Sport

83 komentarze

Ramón Català, obecnie koordynator akademii piłkarskiej Dynama Kijów, jest jednym z trenerów, którzy najlepiej znają Ernesto Valverde. Català pracował jako trener przygotowania fizycznego w Espanyolu w czasach, gdy pierwszym szkoleniowcem był tam Txingurri. Od tamtego czasu, mimo że ich drogi się rozeszły, utrzymują oni kontakt i dobre relacje.

W wywiadzie dla Esports Cope trener wyjaśnił, w jaki sposób Valverde przeżywa ciężki okres i krytykę gry oraz stylu Barçy, szczególnie po zakończeniu ostatniego sezonu: "Sytuacja Valverde w Barcelonie jest trochę skomplikowana. Rozmawiałem z nim w zeszłym sezonie i wiem, że ma za sobą ciężki sezon. Od samego początku kwestia filozofii gry Barcelony bardzo go przytłaczała, teraz ten temat jest jeszcze bardziej podnoszony i przez to Valverde przeżywa trudny czas. Prawda jest taka, że jest spokojny i uprzejmy, ale widziałem go trochę zmartwionego".

Català, który jest trenerem od ponad dwudziestu lat, pracował wraz ze światowej klasy szkoleniowcami, takimi jak Pochettino, Laudrup, Esnaider czy nawet Johan Cruyff w katalońskiej drużynie narodowej, nie miał żadnych problemów z krytyką presezonu, jaki odbyła FC Barcelona: "Presezon Barçy był skomplikowany. Uważam, że większą uwagę poświęca się teraz kwestiom marketingowym aniżeli sportowym, a drużynie trudniej jest być w optymalnej formie na start sezonu, w porównaniu do innych ekip. W Bilbao było widać, że trudno jest Valverde zbudować zespół, mimo że ma takich graczy".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak ja bym chciał Kloopa u nas.. Liverpool gra taki football jak Barca za czasów Guardioli

@Robert1603 Bardzo gruba przesada.

@Robert1603 Liverpool nawet nie gra jak Barca Enrique, a co dopiero ta Guardioli

@Robert1603 Nigdy żaden zespół nawet nie zbliży się do takiego stylu jaki wtedy prezentowaliśmy. Aż szkoda było gdy się mecz kończył.

@kluskv123 Pamiętam ten okres jak każdy srał po gaciach na samą myśl o graniu przeciwko Barcelonie (kibice jak i zawodnicy)

@Mlody96 Wszystko w końcu kiedyś mija. Niestety nic nie trwa wiecznie :)
Szkoda bo to był piękny futbol.

@Robert1603 Ten sam Klopp, który mówił jak mu styl Barcelony nie odpowiada?


« Powrót do wszystkich komentarzy