Barcelona potwierdza kontuzję Luisa Suáreza

Łukasz Lewtak

17 sierpnia 2019, 09:46

FCBarcelona.cat

16 komentarzy

Luis Suárez doznał kontuzji prawej łydki w piątkowym meczu pierwszej kolejki LaLigi z Athletikiem na San Mamés. Dziś Urugwajczyk przeszedł szczegółowe badania i Barcelona potwierdziła jego uraz.

W 31. minucie piątkowego meczu Luis Suárez poprosił o zmianę i zszedł z boiska z powodu urazu prawej łydki. Nastąpiło to chwilę po tym, jak Urugwajczyk zmarnował najlepszą okazję dla Barçy. Unai López szukał podania do Unaia Simona, jednak podał wprost pod nogi Suáreza i o mały włos nie zaliczył asysty przy bramce dla Barcelony. El Pistolero oddał strzał lewą nogą, lecz trafił tylko w słupek.

Chwilę po tej sytuacji Luis Suárez poprosił o zmianę. Lekarze Barçy masowali jeszcze kontuzjowaną łydkę Urugwajczyka tuż przy linii bocznej i nakładali na nią lód, jednak El Pistolero nie był w stanie kontynuować gry.

Niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy Luisa Suáreza zastąpił Rafinha. W sobotę napastnik został przebadany rezonansem magnetycznym. FC Barcelona poinformowała, że badania potwierdziły kontuzję mięśnia łydki prawej nogi. Data powrotu Luisa Suáreza do gry będzie zależała od biężących postępów w rekonwalescencji. Klub nie podał żadnego konkretnego okresu absencji napastnika.

?s=20

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Gruby" wracaj do zdrowia. Nie raz na Tobie psy wieszano ale bez Ciebie jest ciężko.

« Powrót do wszystkich komentarzy