Mija 15 lat od przybycia Samuela Eto'o do Barcelony

Radek Koc

12 sierpnia 2019, 17:30

Sport

76 komentarzy

Dokładnie piętnaście lat temu Barcelona ogłosiła transfer Samuela Eto'o. Kameruński napastnik zdobył jedenaście trofeów w czasie swojego pobytu w stolicy Katalonii. 

Eto'o zapracował sobie na nazwisko świetnymi występami w barwach Mallorki. Po kilku sezonach gry na Balearach otrzymał wreszcie szansę gry na najwyższym poziomie i zdecydował się na przejście do Barcelony. Warto przypomnieć, że wiele innych klubów również czyniło zabiegi, aby ściągnąć do siebie bramkostrzelnego napastnika. Można wymienić choćby Valencię, Chelsea czy nawet Real Madryt. Barcelona gwarantowała jednak Eto'o pewne miejsce w wyjściowym składzie i jedną z głównych ról w nowym projekcie sportowym.

Blaugrana zamknęła operację 11 sierpnia 2004 roku. Piłkarz podpisał czteroletni kontrakt, a klub musiał zapłacić w sumie 24 miliony euro. Prawa do karty zawodniczej Eto'o posiadały  w równej części Real Mallorca oraz Real Madryt. Każdy z tych klubów otrzymał po 12 milionów euro. 

Samuel Eto'o bronił barw Barcelony do 2009 roku, kiedy został sprzedany do włoskiego Interu. W przeciwną stronę powędrował Zlatan Ibrahimović. Szwed wytrzymał w Barcelonie zaledwie jeden sezon. Oprócz Eto'o, Inter otrzymał również 38 milionów euro. 

Lista tytułów zdobytych przez Kameruńczyka w czasie pobytu w katalońskim klubie jest imponująca. Eto'o wygrał dwa razy Ligę Mistrzów, trzy razy mistrzostwo Hiszpanii, dwa razy Superpuchar Hiszpanii oraz jeden raz Puchar Króla. Podziw budzi także liczba zdobytych bramek - 131. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niesamowite czasy Barcy , niesamowity napastnik . Visca el Barca !
« Powrót do wszystkich komentarzy