222 komentarze

4:0

SSC Napoli

NAP

Barcelona pewnie pokonała Napoli 4:0 na Michigan Stadium. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Antoine Griezmann, Ousmane Dembélé oraz dwukrotnie Luis Suárez.

W drugim meczu z Napoli rozgrywanym w czasie amerykańskiego tournée Ernesto Valverde nie zdecydował się na wystawienie od pierwszej minuty żadnego z młodych piłkarzy Barcelony B.

W pierwszej połowie ostatniego testu przed startem rozgrywek Primera División Barça była zdecydowanie przeważającą stroną na Michigan Stadium i zwłaszcza w pierwszych minutach zdominowała Napoli. Mimo długiego utrzymywania się przy piłce, brakowało jednak klarownych okazji do zdobycia bramki. W 14. minucie Antoine Griezmann był bliski zdobycia swojego pierwszego gola w barwach Barçy, ale piłka po jego strzale przeszła blisko obok słupka bramki strzeżonej przez Mereta.

Nieliczne wypady ofensywne włoskiej drużyny były nieskuteczne i nie stanowiły żadnego zagrożenia dla ter Stegena. Wraz z upływem czasu tempo gry spadło i dopiero w 41. minucie nieco żywszą akcją popisał się Ousmane Dembélé. Jego uderzenie zostało jednak pewnie obronione przez włoskiego golkipera. Kilka minut później groźnego strzału próbował jeszcze Luis Suárez, ale i tym razem Meret był górą. Ostatecznie obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Barcelona rozpoczęła drugą połowę bez zmian. Już dwie minuty po rozpoczęciu gry wynik meczu otworzył Luis Suárez. Urugwajczyk dopadł do piłki odbitej przez Mereta po strzale Griezmanna i spokojnie skierował ją do bramki.

W kolejnych minutach Barça nie przestawała atakować i intensywnie szukała następnych bramek. Niecałe 10 minut później podopieczni Valverde dopięli swego. Po bardzo ładnej zespołowej akcji i asyście Jordiego Alby, bramkę zdobył Antoine Griezmann. Francuz nie miał większych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce i mógł się cieszyć ze swojego premierowego trafienia w nowych barwach. To jednak nie był koniec ofensywnego festiwalu Blaugrany. Dwie minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Suárez. Urugwajczyk odebrał podanie od Dembélé i pokonał Mereta mierzonym strzałem sprzed pola karnego.

W 63. minucie wspaniałą akcją popisał się Ousmane Dembélé. Francuz wpadł w pole karne Napoli i precyzyjnym uderzeniem po ziemi podwyższył wynik meczu na 4:0. Ernesto Valverde wykorzystał znakomity moment swojej ekipy i przeprowadził pięć zmian. Na boisku zameldowali się Arthur, Arturo Vidal, Coutinho, Rafinha oraz Umtiti. Miejsce na ławce zajęli natomiast Suárez, Griezmann, Semedo, Piqué i Aleñá.

W 75. minucie doszło do szóstej i ostatniej zmiany w obozie Dumy Katalonii. Abel Ruiz zastąpił Dembélé. Chwilę później groźnym strzałem próbował zaskoczyć Rafinha, ale tym razem Meret nie dał się pokonać. Choć Barça stwarzała sobie jeszcze okazje, wynik meczu nie uległ już zmianie.