Lothar Matthaus: Arturo Vidal zawsze pokazuje na boisku pasję do gry

Radek Koc

7 sierpnia 2019, 20:00

AS

5 komentarzy

Legendarny piłkarz reprezentacji Niemiec i takich klubów jak m.in. Bayern czy Inter Lothar Matthaus udzielił wywiadu dziennikowi AS. Nie zabrakło akcentów związanych z piłkarzami Barcelony.

- Arturo Vidal to wielki piłkarz. Zawsze gra z pasją i wielkim sercem. Gra ostro i ciężko pracuje na rzecz swojej drużyny. W mojej opinii Vidal jest taką typową "ósemką", choć w reprezentacji Chile występuje czasami na pozycji "10". Przed nim jeszcze dwa lub trzy lata gry na najwyższym poziomie. Życzyłbym sobie, aby rozegrał je w koszulce Bayernu. Szanuję jednak jego decyzję. 

- Myślę, że transfer do Barcelony był dla niego dobrą zmianą. Nie tylko ze względu na wielkość tego klubu. Gra u boku Messiego jest dla piłkarza wielką sprawą. Tak samo było z grą u boku Maradony. Bayern chciał innych piłkarzy, więc uważam, że wszyscy skorzystali na tej zmianie. 

Były niemiecki piłkarz odniósł się również do Leo Messiego: - Ciężko jest porównywać Messiego i Maradonę. Diego grał 30 lat temu i futbol był zupełnie inny. Myślę, że Maradona był najlepszy na świecie pod koniec lat 80. Messi był najlepszy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. 

- Jako kibic piłkarski wolę styl Messiego od siły Cristiano Ronaldo. To jednak nie oznacza, że jeden jest lepszy od drugiego. Leo gra bardziej zespołowo i notuje więcej asyst. Natomiast Cristiano wyróżnia się swoją siłą i szybkością. Gdybym miał kupić jednego, wybrałbym Messiego. Jego styl gry jest ważniejszy z punktu widzenia drużyny. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi to Messi a Ronaldo to Ronaldo każdy jest wyjątkowy i tyle w temacie

Dobrze gada odnośnie porównania Messiego i Ronaldo...
..."Jego styl gry jest ważniejszy z punktu widzenia drużyny."
...wszystko w tym temacie.

No Ronaldo tą swoją szybkość właśnie ostatnio zatracił

Zdjecie z koszulka hokejowa :D
Proste że Messi.