Junior Firpo pożegnał się z Betisem w liście otwartym

Julia Cicha

4 sierpnia 2019, 14:33

Twitter

7 komentarzy

Junior Firpo pożegnał się z Betisem w liście otwartym opublikowanym na Twitterze. Zawodnik podziękował wszystkim, którzy go wspierali.

Od kiedy przeszedłem do Betisu, był on moim domem i nie wiecie, jak jestem wam wdzięczny za wszystkie okazane mi uczucia. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że ten moment nadejdzie tak szybko, ale dziś przyszła pora, by powiedzieć do widzenia.

Żegnam się i wiem, że miałem dużo szczęścia: dzieliłem szatnię z niesamowitymi osobami, grałem w europejskich pucharach, a wspólnie pokonaliśmy najlepsze drużyny w Hiszpanii. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi na tej drodze, szczególnie rodzinie i przyjaciołom. To oni są ze mną teraz i będą w przyszłości. Przede wszystkim byli jednak ze mną w przeszłości. Dziękuję nauczycielom w rezydencji szkółki, trenerom, mojemu „tacie” José Juanowi Romero i oczywiście całemu sztabowi szkoleniowemu Quique Setiena.

12 lutego 2018 roku spełniło się moje marzenie o debiucie w koszulce z 13 pasami. Nigdy tego nie zapomnę. Dzień wcześniej, w hotelu, Joaquín (któż jeśli nie on?) poradził mi, żebym był przygotowany na wypadek, gdybym miał zagrać. Nie uwierzyłem mu, ale nie mylił się. Zagrałem, wygraliśmy 1:0, a ja zaliczyłem pierwszą asystę w LaLidze.

Kiedyś nasze drogi znów się ze sobą skrzyżują.

A ja, niech to będzie jasne, zawsze będę jednym z kibiców Betisu.

Junior Firpo

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartuś ostatnio promienieje, chyba dumny jest z prowadzonych negocjacji z odwiecznym wrogiem :)

23 lata i gość żegna się z taką klasą, jakiej brakowało największym nazwiskom w ostatnich latach. Neymar, Ronaldo czy Griz mogliby się uczyć.