Carles Puyol: Barça to mój dom i marzę o powrocie do tego klubu

Radek Koc

19 lipca 2019, 12:15

Mundo Deportivo

21 komentarzy

Carles Puyol objął honorowym patronatem charytatywny turniej Golf XAP i wczoraj wziął udział w uroczystym akcie inaugurującym zmagania. Były kapitan Barçy skomentował kilka aktualnych tematów dotyczących klubu. 

- Nie wiem, czy Víctor Valdés podpisze kontrakt z Barceloną. Jeśli tak się stanie i powróci do klubu, będę bardzo szczęśliwy ze względu na mojego przyjaciela oraz sam klub. Barcelona to dom Valdésa i z całą pewnością wniesie tam dużo dobrego. 

- Mój powrót do Barcelony? Na razie jestem zaangażowany w inne projekty, ale nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w przyszłości. Wszyscy wiedzą, że Barça to mój dom i powrót jest moim marzeniem. 

Puyol ocenił również krótko nowe nabytki Barcelony: - Neto to świetny bramkarz. De Jong i Griezmann są znakomitymi piłkarzami. Holender jest młody, ale już może się pochwalić dużym doświadczeniem. Natomiast francuski napastnik może dać bardzo wiele tej drużynie. 

- Neymar posiada ogromny talent. Jeśli włodarze Barcelony uważają, że drużyna go potrzebuje i uda się sfinalizować jego transfer, Brazylijczyk wniesie bardzo wiele do tej ekipy. Neymar jest młody, ma doświadczenie i wciąż ma wiele do zaoferowania. Ewentualna wymiana na piłkarzy z PSG? To zależy od samych zawodników i od potrzeb każdej z drużyn. 

Puyol odniósł się też do sytuacji Realu Madryt: - Zeszły sezon nie był dobry w jego wykonaniu. Teraz kupuje wielkich piłkarzy i zobaczymy, jak zaadaptują się oni w nowym otoczeniu. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I nikt nie powie, że Puyolowi brak wartości i moralności, skoro chce Neymara?

Wracaj kapitanie. Nie wazne w jakiej roli wazne zebys mial wplyw na to co sie dzieje w klubie.

Puzioool! Tarzan kot

Powinien odgrywać jakąś istotną rolę w klubie. Kapitan jest legendą tego klubu i ma ogromne doświadczenie. Mam nadzieję, że wkrótce podobnie jak Valdes wróci do klubu.

Jakoś tak się złożyło że nie został pożegnany jak na legendę przystało...

Idealnym następcą jego byłby de ligt mimo 19 lat już posiada wielką charyzmę . a w naszej drużynie nie ma nikogo takiego ... Nie trzeba było żałować gościowi paru mln na sezon jak gośc ma jeszcze 15lat gry na poziomie.

Póki Bartomeu rządzi to stara gwardia nie wróci (Valdes wyjątek)

Wracaj do domu kapitanie. Tęsknimy!!!

Najlepszy kapitan i najlepszy obrońca w historii tej dyscypliny, człowiek z niesamowitym charakterem, lwie serce, z niecierpliwoscia czekam na jego powrot do drużyny, z jego mentalnoscia odzyskalibysmy charakter :

No Neymar to już młody nie jest.

Facet który ma jaja brakuje takich ludzi jak on. :/

Puyol jako asystent Xaviego- marzenie

Charyzmę trenera ma, prawdziwy lider drużyny, mógłby wziąć na klatę ogromną presję i myślę że by sobie z nią poradził. Również w szatni raczej potrafiłby dotrzeć do głów piłkarzy, stara dobra szkoła. Mógłby niektóre panienki przetargać po błocie i wcale na złe by im to nie wyszło.

Jak ja za nim tęsknie!!!!

"Kapitanie, mój kapitanie"