Francisco Javier García Pimienta: Musimy walczyć o najwyższe cele

Ela Rudnicka

18 lipca 2019, 10:30

Mundo Deportivo

2 komentarze

Trener Barcelony B Francisco Javier García Pimienta wypowiedział się na temat oczekiwań wobec swojego zespołu na nowy sezon 2019/20. Ponadto odniósł się również do sytuacji niektórych zawodników.

- Lepiej, żeby zawodnicy, którzy docelowo mają szansę na grę w pierwszej drużynie, trenowali tutaj, wtedy będą pracować z użyciem naszej metodologii. Chciałbym, żeby zostali – przyznał, odnosząc się przede wszystkim do Riquiego Puiga i Álexa Collado.

- Piłkarze są zaangażowani i widać u nich chęci, bardzo mnie to cieszy – zapewnił po pierwszych treningach z zespołem. Szkoleniowiec wypowiedział się również nt. ambicji drużyny:  – nie możemy zapominać o tym, że jesteśmy Barceloną B, zawsze o tym mówię, i że naszym priorytetem jest szkolenie zawodników. W tym roku jednak wszyscy piłkarze są o rok starsi. Dlatego teraz, z tym rocznym doświadczeniem, musimy walczyć o najwyższe cele. Mamy dużo jakości i o rok więcej doświadczenia.

Ponadto García Pimienta zaznaczył, że po trzech treningach ciężko jest jeszcze ocenić nowych zawodników, i wypowiedział się nt. sytuacji Riquiego Puiga i jego nieobecności na wczorajszym porannym treningu: - w tamtym sezonie Riqui najczęściej trenował z pierwszą drużyną. Poza tym jako jedyny z Barcelony B wziął udział we wczorajszym wieczornym treningu, rano Valverde zabrał ze sobą innych pięciu zawodników.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wydaje mi się ze Valverde zna puiga i dlatego zaprosił innych żeby ich przetestować i zobaczyć jakie mają umiejętności , a u piuga nie musi tego robić bo trenował z pierwsza drużyna wiele razy
Tym bardziej ze Valverde zaprosił SO na trening gdzie może mieć braki w przypadku kontuzji z podstawowej trójki stoperów