Gustavo Abreu: Messi poniesie karę za swoje słowa, powinien przeprosić CONMEBOL

Przemek Borecki

17 lipca 2019, 17:00

Mundo Deportivo

23 komentarze

Członek Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu i argentyński prawnik Gustavo Abreu zabrał głos w sprawie gorzkich słów skierowanych przez Leo Messiego w stronę federacji CONMEBOL tuż po wygranym przez Argentynę meczu z Chile o trzecie miejsce w turnieju Copa América. 

- Proponuję Messiemu, aby przeprosił, gdyż sankcje, jakie mogą go dotknąć, będą ogromnych rozmiarów. Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) powinien kazać mu przeprosić za to, co powiedział - skomentował prawnik. Przypomnijmy, że Messi w tamtym spotkaniu został wyrzucony z boiska za sprzeczkę z Garym Medelem, a w pomeczowym wywiadzie zarzucił federacji korupcję, faworyzowanie Brazylii oraz skrytykował postawę arbitrów w całym turnieju.

Według informacji, jakie pojawiły się w Argentynie kilka dni temu, argentyńskiemu gwiazdorowi grożą dwa lata zawieszenia, podczas gdy AFA liczy na złagodzenie kary. Mowa tu o karze finansowej lub nawet trzech meczach zawieszenia. - To niepokające, że działacze związku popierają słowa Messiego, ponieważ gracze mogą mówić, co myślą, ale oni nie powinni - dodał Abreu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi powiedział prawde sędziowanie na tym copa america to kpina a teraz jeszcze siłą chcą go zawiesic za to że ktoś wprost powiedział jak było a że to był messi to sie szerokim echem odbiło , leo nie jest typem zawodnika który sie skarzy na takie rzeczy nigdy nim nie był ale skoro mówi co mówi to znaczy że coś jest na rzeczy ....zresztą...tu nie ma pola do dyskusjii wszyscy widzieli jaki był poziom sędziowania basta...

I bardzo dobrze

I to sie dopiero nazywa korupcja.

Ah ta wolność słowa...

Widać prawda w oczy kole...

Hehe Messi swoje słowa kierował między innymi do całego środowiska FIFA. Ile to już dymisji i zwolnień poszło z faktu uprawiania korupcji, Blatter, Platini stare, leśne skorumpowane dziady, ale złego słowa nie można na nich powiedzieć

Do Abreu:” a kim Ty wogole qrwa jesteś pajacu” cyt grucha do bolca.

"To niepokające, że działacze związku popierają słowa Messiego, ponieważ gracze mogą mówić, co myślą, ale oni nie powinni".
A no to jak widzisz co się dzieje, ale jesteś w związkach to masz milczeć :)))

Miałbyć prawdziwy kapitan z jajem to proszę bardzo dla tych co krytykowali Leo że nie zabiera głosu zrobił to raz ale konkretnie.

Czyżby Leo się mylił a dla przykładu Sepp Blatter czy Michel Platini i wielu innych nie mieli spraw za korupcję.

Nie daj się Leo! Tej poprawności politycznej wszyscy już mają dosyć ale nikt tego nie powie bo nie wypada...

Leo nie rezygnowal z kadry, bo wiedział, że karę dostanie to i tak nie pogra. Haha.

Związek piłkarski nie może mówić, co myśli xD?
https://www.youtube.com/watch?v=-L2o5OHTgKU

Te cwaniaki nie grają to tylko garnitury nie musi nikogo przepraszać za prawdę się nie przeprasza.

A Leo sobie wypoczywa i ma z nich beczke że oczekują przeprosin hah xd

Nie wierzę że ktokolwiek wpadłby na pomysł ukarania go w taki sposób, żeby nie mógł grać za rok na Copa America w Argentynie. Przecież marketingowo to byłby strzał w stopę.

Nie powinni mówić co myślą hahaha xD Argentyna to stan umysłu