Oficjalnie: Frenkie de Jong z numerem "21"!

Julia Cicha

15 lipca 2019, 20:07

FCBarcelona.es

15 komentarzy

FC Barcelona ogłosiła oficjalnie, że Frenkie de Jong będzie grał w tym sezonie z numerem „21”. Do tej pory miał go Carles Aleñá, ale Hiszpan zdecydował się oddać go koledze i sam przejął teraz „19”.

W sezonie 1995/96 numery na koszulkach piłkarzy zostały przypisane do konkretnej osoby. Od tamtej pory ośmiu graczy występowało z „21”, a trzynastu z „19”. Obecny numer Frenkiego de Jonga mieli Prosinecki, Luis Enrique (przez osiem sezonów), Thuram, Hleb, Czyhrynski, Adriano, André Gomes i Aleñá. Z kolei trykoty z numerem „19” nosili: Carreras, Pizzi, Kluivert, Dani, Navarro, Messi (przez 2,5 sezonu), Maxwell, Montoya, Afellay, Sandro, Digne, Munir i Boateng.

Przypomnijmy, że już podczas prezentacji Neto poinformowano, że będzie on grał z numerem „13”. Z kolei wczoraj dowiedzieliśmy się, że Antoine Griezmann przejmie zwolniony przez Murillo numer „17”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nie moge sie doczekać aż zobacze frankiego w akcjii ten transfer cieszy mnie bardziej od transferu griezmana

I to jest drużyna, oddawanie nr bez żadnego nacisku pismaków.

Życzę jak najlepiej Alenii ale większe nadzieję pokładam w Puig'ku

Coutinho powinien wziąść przykład z aleni i oddać 7 griezmannowi

Alena wygląda na co najmniej na 35 lat, gmo pełną parą

Jedna z moich pierwszych koszulek, Kluivert z 19, pyszności :)

A to nie Lucho grał z 21 a Messi z 19?

"Od tamtej pory ośmiu graczy występowało z „21”, a trzynastu z „19”. Obecny numer Frenkiego de Jonga mieli Prosinecki, Luis Enrique (przez osiem sezonów), Thuram, Hleb, Czyhrynski, Adriano, André Gomes i Aleñá. Z kolei trykoty z numerem „21” " W tym zdaniu jest bład z nr De Jonga grali a dalej że z 21grali jeszcze inni piłkarze.. To z jakim nr wkońcu gra de Jong

Poprawcie bo jest błąd
Messi, Digne, Boateng itd nie nosili "21" tylko "19"

brawo Carles powodzenia dla Was :)