Mundo Deportivo: Frenkie de Jong będzie grał w Barcelonie z numerem 21 na koszulce

Dariusz Maruszczak

15 lipca 2019, 13:45

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, Frenkie de Jong będzie występował w Barcelonie z numerem 21 na koszulce. Było to możliwe dzięki porozumieniu z dotychczasowym posiadaczem tego numeru.

Według katalońskiego dziennika po przenosinach do nowego klubu de Jongowi zależało na zatrzymaniu „21”, z którą grał w zespole Ajaksu. Reprezentant Holandii został zaprezentowany niemal dwa tygodnie temu bez konkretnego numeru na koszulce. Dotychczas w drużynie Barcelony z „21” występował Carles Aleñá, więc nie było pewności, czy de Jong otrzyma właśnie ten, wyjątkowy dla niego numer. Mundo Deportivo informowało nawet, że Barça oferowała 22-latkowi grę z „14” na koszulce, a opcji do wyboru było jeszcze więcej.

Zdaniem dziennika de Jong, jako nowy zawodnik w katalońskim klubie, zachował się ostrożnie i zgodnie z podstawowymi zasadami dobrego wychowania i pokory. Nie wymuszał niczego, ale rozmawiał z Aleñą i poprosił go o przekazanie mu „21”. Wychowanek Blaugrany z pełną elegancją zgodził się oddać de Jongowi numer, który ma dla 22-latka znaczenie emocjonalne.

Mundo Deportivo podsumowuje, że mogło do tego dojść dzięki dobrej komunikacji i szczodrości Aleñi. Kataloński dziennik podkreśla, że te informacje zostały potwierdzone przez otoczenie obu zawodników. Aleñá będzie więc musiał wybrać dla siebie nowy numer. Obecnie wolne są „16”, „19” i „24”, ale mogą zwolnić się również kolejne w przypadku odejścia niektórych piłkarzy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

FdJ musi być zadowolony.21 miał w Ajaxie i ma w kadrze,teraz jeszcze w Barcelonie.

A teraz pomyślcie sobie o tym jak przyszedł Hazard i wielki Mariano powiedział że nie zamierza oddawać mu numeru, bądź co bądź ważnego dla Realu, i Eden musi grać z "23" xD

Oby grał jak Lucho a nie jak Gomes z tym numerem xD Niestety ale Alena pewnie coś pod trzydziestkę dostanie chyba ze pożegnamy jak najszybciej sprintera z Chorwacji Ivana to moze 4.

Liczę że Alenia dostanie nr 6 a Todibo jak zostanie niech przejmie 24

10 każdemu kojarzy się z kims innym. 21 wszystkim z LE.

Moim największym piłkarskim idolem był Luis Enrique, do dzisiaj mam jeszcze jego koszulkę z ostatniego sezonu kiedy ubierała nas Kappa - mam duzy sentyment do tego numeru co zresztą widać po moim avatarze. Juz w zeszłym sezonie cieszyłem się, ze nie muszę tłumaczyć, ze wcale, ale to wcale nie jestem fanem Andre Gomesa tylko Lucho, ale przeskok z Alenii na de Jonga to kolejny skok jakościowy.

Nr na koszulce nie gra, ale czasem może być kulą u nogi.

6 dla Aleni. 15 znaków

Miły gest ze strony Aleni. Jako wychowanek mógł chcieć pokazać swoją "wyższość" i stwierdzić że on jest ważniejszy a nowy niech wybiera z tego co jest wolne. Widać że chłopaki chcą ze sobą grać i się dogadywać

Super zachowanie Aleni , oby w tym roku tez dostawal szanse na pokazanie swoich umiejetnosci !!

Tak apropo de Jonga to podoba mi się ten typ jako człowiek bo w akcji mało go widziałem dobrze mu z oczu patrzy zawsze uśmiechnięty mam nadzieję że da dużo uśmiechu do szatni :)

I bardzo fajnie :)