Ojciec Neymara: Mój syn zawsze okazywał szacunek PSG

Przemek Borecki

15 lipca 2019, 17:15

Marca

27 komentarzy

Po serii kontrowersji dotyczących oskarżeń przeciwko Neymarowi przez brazylijski i hiszpański fiskus jego ojciec Neymar Sr opublikował na swoim Instagramie post, w którym zapewnia, że słowa wypowiedziane przez jego syna w programie „Oh my goal” zostały wyjęte z kontekstu. Według mediów zawodnik powiedział, że jednym z jego najlepszych wspomnień jako gracza jest wydarzenie z czasów gry w Barcelonie.

- Najlepszym wspomnieniem jest wygranie igrzysk olimpijskich z Brazylią w 2016 roku, a zaraz po nim remontada przeciwko PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów w 2017 roku - powiedział Neymar Junior.

Wobec kontrowersji, jakie wywołały te słowa, ojciec gracza PSG napisał na swoim Instagramie: - mój syn nigdy nie zlekceważył PSG ani zawodników, którzy zagrali w tamtym meczu. Niektórzy z nich są obecnie jego kolegami z zespołu. Od zakończenia tamtego spotkania aż po dzień dzisiejszy uznaje je za jedno z najważniejszych w swojej karierze. Określenie tej spontanicznej i szczerej deklaracji aktem prowokacji wobec jego obecnego klubu jest złośliwe i nie ma na celu nic innego jak szukanie problemu tam, gdzie go nie ma.

Neymar Senior podkreślił, że tamten mecz w ramach Ligi Mistrzów naznaczył jego syna: "nie przez przypadek wielu dziennikarzy i fanów z całego świata uważa, że to był najlepszy występ w karierze Neymara. Po co więc te wszystkie kontrowersje?". Piłkarz wciąż znajduje się w ogniu krytyki, a jego problemy podatkowe wraz z nieobecnością na treningach PSG tylko dolewają oliwy do ognia i sugerują ewentualny konflikt ze sztabem szkoleniowym.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

“Reportagens publicadas há anos, respostas ditas há anos, voltarão a falar como se fosse uma indireta? Repercutir com um outro contexto??? Meu filho em momento algum faltou com respeito ao PSG ou aos atletas que disputaram aquela partida em 2017, alguns deles, seus companheiros de clube atualmente no clube francês. Desde o final daquele jogo até hoje hoje, ele sempre se recorda desta partida como uma das mais importantes da sua carreira, como mostram as imagens deste post. No último Sábado, em uma entrevista realizada durante as finais do @redbullneymarjrsfive , lhe foi perguntado: “Qual a melhor memória que você tem do vestiário?”. O atleta citou dois momentos, o vestiário do título olímpico de 2016 e o da Remontada em 2017, momentos icônicos de sua carreira. Atribuir esta manifestação ESPONTÂNEA E HONESTA a uma provocação ao seu atual clube é uma atitude maldosa, que não tem outra intenção senão a de querer encontrar polêmica onde ela não existe. Não são poucos os jornalistas e torcedores em todo o mundo que consideram esta partida a mais marcante do atleta defendendo um clube, ele mesmo já manifestou considerar esta, se não a maior, uma de suas grandes atuações. Então por que a polêmica desta vez ? Por que trazer isso esta memória como provocação ? Relembrar um marco em sua carreira não pode ser considerado desrespeito. Meu filho é atleta do PSG, mas não pode simplesmente ignorar sua história. História que o fez chegar ao clube francês. #neymar #neymarjr

Post udostępniony przez Neymar Pai (@neymarpai_)

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trudno, żeby było inaczej, każdy kto oglądał ten mecz wie, że Ney wziął na siebie ciężar tego meczu w pewnym momencie, Messiemu nie szło, więc Ney pociągnął zespół. Nawet Messi musiał widzieć, że to jego dzień skoro oddał mu wolnego, karnego. Też nie rozumiem jak można kogoś oczerniac za to, że powiedział prawdę, takie mecze poprostu pamięta się do końca życia, a to dla Neya był taki mecz.

@johny11 Weź nie bądź adwokatem diabła - wiadomo że każde podobne słowa w takim momencie to tylko podgrzewanie atmosfery i nie są wypowiadane bez powodu Tylko że jeśli się pluje na obecny klub to nie ma co się potem dziwić reakcjom

@maroon znając życie będziesz jednym z pierwszych wychwalajacych Ney jak będzie nam zdobywał bramki.

@johny11 Nie nie będę - mało tego - już dawno postanowiłem że jesli ten ..... będzie grał w Barcelonie to nie obejrzę żadnego meczu z jego udziałem

@maroon No to powodzenia haha ;D

@Inmessionate10 Nie musisz mi go życzyć bo skoro okazuje się że już na Griezmanna trzeba było się zapożyczyć to skąd wezmą 200 mln na Neymara i jego kosmiczną pensję?
« Powrót do wszystkich komentarzy