Oficjalnie: Antoine Griezmann fichado!

Julia Cicha

12 lipca 2019, 15:11

429 komentarzy

FC Barcelona poinformowała, że wpłaciła 120 milionów euro klauzuli odejścia Antoine'a Griezmanna. Francuz podpisze pięcioletni kontrakt, a jego klauzula odejścia wyniesie 800 milionów euro.

Niedługo klub ogłosi szczegóły związane z prezentacją. Gerard Romero z RAC1 informuje, że jutro zawodnik weźmie udział w sesji zdjęciowej, w niedzielę rano przejdzie badania medyczne, a tego samego dnia po południu weźmie udział w prezentacji na Camp Nou.

Antoine Griezmann urodził się 21 marca 1991 roku w Macon we Francji. Obecnie jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, a w swojej karierze grał już w Realu Sociedad i Atlético Madryt. W młodym wieku Francuz został wypatrzony przez skautów pierwszego z wymienionych zespołów i dołączył do niego w 2005 roku. Miał wtedy zaledwie 14 lat. W San Sebastián systematycznie się rozwijał i w 2009 roku, w wieku 18 lat, zadebiutował w pierwszym zespole.

Od początku Griezmann był jednym z liderów zespołu w Segunda División i m.in. dzięki niemu drużynie udało się awansować do Primera. W ekipie z Kraju Basków zawodnik rozegrał w sumie 202 mecze, w których strzelił 52 gole. Występował tam na pozycji lewoskrzydłowego.

W 2014 roku piłkarz przeszedł do Atlético, gdzie stał się jednym z najlepszych graczy na świecie. W 2016 roku dotarł do finału Ligi Mistrzów, znalazł się też na podium plebiscytu Złotej Piłki. W Madrycie Griezmann stał się gwiazdą, a następnie zaczął zyskiwać na znaczeniu w reprezentacji Francji. Z drużyną narodową dotarł do finału mistrzostw Europy (zdobył też Złoty But z sześcioma bramkami). Rok temu Griezmann został z kolei mistrzem świata, a w finale turnieju otrzymał tytuł MVP spotkania. W tym samym roku zdobył wraz z Atlético Ligę Europy.

Napastnik może grać na każdej pozycji w ataku, choć preferuje lewe skrzydło. Griezmann jest ruchliwy, potrafi grać kombinacyjnie, ale też indywidualnie. Jest przyzwyczajony do pracy w defensywie i do pressingu. Jest bardzo niebezpieczny przy wymienianiu się pozycjami, dobrze radzi sobie w grze pozycyjnej oraz świetnie strzela z dystansu. Teraz robi kolejny krok w swojej karierze i przechodzi FC Barcelony, by potwierdzić, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i w końcu go mamy.Teraz już naprawdę nasz atak wygląda genialnie,a jak przyjdzie jeszcze Ney to będzie ofensywa lepsza chyba nawet od City

@oxo najpierw to musimy jakoś rozruszać naszą pomoc, bo grając 3 ŚPD jak to miało miejsce do tej pory u Valverde, nie zajdziemy daleko.

@Inmessionate10 Myślę,że Erni w końcu zmieni nastawienie,bo mając takich pomocników z potencjałem to aż grzech grać 3 ŚPD

@oxo no pozostało trzymać kciuki że będzie tylko lepiej :)
« Powrót do wszystkich komentarzy